Telefonia stacjonarna 500 metrów od domu

25-06-2008, 18:39

Od jutra Polska Telefonia Cyfrowa zaoferuje swoim klientom ofertę telefonii stacjonarnej i komórkowej działającej na jednej karcie SIM. Usługa otrzymała nazwę Era Numer Stacjonarny. Dziennik Internautów przyjrzał się nowej ofercie i wypytał o szczegóły Biuro Prasowe PTC.

Usługa polega na zdefiniowaniu tzw. strefy domowej - miejsca, od którego w promieniu 500 metrów użytkownicy będą mogli wykonywać połączenia na numery stacjonarne w cenie 20 groszy brutto za minutę z naliczaniem sekundowym. Należy przy tym pamiętać, iż będąc w zasięgu strefy domowej koszt minuty rozmowy wychodzącej na telefony komórkowe jest zgodny z aktualną taryfą klienta.

Będąc w zasięgu strefy domowej użytkownik może równocześnie odbierać połączenia przychodzące na numer stacjonarny i komórkowy. Jeśli użytkownik korzystający z nowej usługi znajdzie się poza strefą domową, połączenia przychodzące na numer stacjonarny mogą zostać przekierowane na numer komórkowy bądź nagrane na pocztę głosową - zależnie od preferencji użytkownika.

Era Numer Stacjonarny dostępna jest na terenie całej Polski, również w regionach, do których telefonia stacjonarna nie dociera. Warto przy tym zaznaczyć, że prefiks numeru stacjonarnego, jaki otrzymamy od operatora, będzie zgodny z przyjętą numeracją w danej lokalizacji.

Możliwa jest też migracja z zachowaniem wcześniej używanego numeru od większości polskich operatorów stacjonarnych. Ponadto Konrad Mróz - rzecznik prasowy spółki - poinformował Dziennik Internautów o możliwości przeniesienia strefy domowej bez zmiany numeru na inną lokalizację.

W przypadku, gdy dana lokalizacja znajduje się poza obecnie używaną strefą numeracyjną użytkownik musi zerwać umowę i wyrazić chęć aktywacji usługi kolejny raz. W przeciwnym razie zmiana odbywa się bez zrywania umowy.

Usługę można aktywować poprzez Biuro Obsługi Abonenta lub poprzez serwis internetowy operatora. Miesięczny koszt usługi to 5 zł brutto. Klient ma możliwość rezygnacji z usługi w dowolnym momencie.


Następny artykuł » zamknij

  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy