Technik elektromobilności - nowy profil kształcenia w szkole ponadgimnazjalnej

11-06-2018, 12:58

Technik elektromobilności to nowy innowacyjny kierunek edukowania uczniów jednego z polskich techników. Wybierając ten profil, młodzież zdecyduje się na pozyskiwanie wiedzy z zakresu projektowania, produkcji i używania pojazdów elektrycznych, jak również stacji ładowania i systemów zarządzania.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Zgierzu otrzymał pozytywną decyzję od Ministerstwa Edukacji Narodowej i może prowadzić kształcenie uczniów w zawodzie technik elektromobilności.

Zajęcia dla uczniów, którzy wybrali tę ścieżkę, będą prowadzone w czteroletnim Technikum nr 2 Zgierzu w okresie jednego cyklu kształcenia tj. od 1 września 2018 r. do 31 sierpnia 2022 r. pod opieką naukową Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Kierunek jest przykładem innowacyjnego połączenia wiedzy z zakresu informatyki oraz elektrotechniki i będzie przygotowaniem do zawodów pożądanych na rynku pracy. Nowy profil kształcenia jest odpowiedzią na zapotrzebowanie edukacyjne związane z programem rozwoju elektromobilności w Polsce oraz potrzeba obsługi samochodów elektrycznych i stacji ładowania. 

Źródło: PAP


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy