Tanie ubezpieczenie Twojej taksówki

15-06-2018, 07:37

Dobra polisa ubezpieczeniowa to komfort, który trudno przeliczyć na pieniądze. Jak wybrać taką, która odpowie na potrzeby taksówkarzy?

mat partnera

Z danych opublikowanych przez Business Insider wynika, że tylko po samej Warszawie porusza się aż 11,5 tysiąca taksówek (źródło: https://businessinsider.com.pl/lifestyle/podroze/ile-jest-taksowek-w-warszawie-krakowie-poznaniu-wroclawiu-lodzi/wdyz3bh). Kierowcy „taryf” we wszystkich polskich miastach doskonale zdają sobie sprawę, że standardowe ubezpieczenie pojazdu nie zawsze zapewnia wystarczającą ochronę. Spędzanie wielu godzin za kierownicą i długi czas przebywania na drodze sprawiają, że prawdopodobieństwo uczestniczenia w kolizji czy stłuczce jest dużo wyższe niż w przypadku kierowców, którzy nie prowadzą auta zawodowo. Ryzyko wpisane w specyfikę zawodu taksówkarza wpływa na wysokość stawek ubezpieczeniowych. Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę?

Najpierw OC

Podstawowym obowiązkiem taksówkarza jest wykupienie OC. Ten rodzaj ubezpieczenia obejmuje szkody (rzeczowe i osobowe) wyrządzone komuś podczas użytkowania pojazdu. Niezależnie od firmy ubezpieczeniowej, którą wybierzesz, suma gwarancyjna będzie taka sama – zgodnie z prawem wynosi 1 milion euro w przypadku szkód materialnych oraz 5 milionów euro w przypadku szkód osobowych. Kluczową kwestią pozostaje więc wybranie ubezpieczyciela, która zaproponuje najniższą stawkę. Obecnie najkorzystniejsze oferty znaleźć można w firmach specjalizujących w ubezpieczeniach niestandardowych. Specjaliści z przedsiębiorstw takich jak brytyjska firma Taxi Insurer odpowiadają na potrzeby taksówkarzy, oferując im oferty zwane cheap taxi insurance – tanie ubezpieczenie taksówki.

Zakres ochrony

OC to tylko pierwszy krok do stworzenia idealnej polisy dla taksówkarza. Ze względu na intensywną eksploatację pojazdu, a co za tym idzie – wysokie ryzyko wystąpienia szkód i konieczności oddania taksówki do warsztatu, warto rozważyć rozszerzenie zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Szczególnie przydatne może okazać się AC, a także ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i Assistance. Część taksówkarzy, chcąc zabezpieczyć się na wypadek kradzieży lub wypadku, wykupuje również ubezpieczenie opon oraz szyb.

Pakiet ubezpieczeniowy, w którym oprócz OC znajdzie się również AC, NNW oraz Assistance, zapewni ci realną ochronę. Dotyczy to nawet najbardziej nietypowych sytuacji.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: