Tanie dekodery cyfrowe dla wszystkich Polaków?

20-09-2007, 18:31

Podpisano właśnie wstępne porozumienie pomiędzy publiczną telewizją, publicznym radiem oraz operatorem sieci komórkowej Plus, które reguluje współpracę tych firm w zakresie masowego dostępu do usług cyfrowych oraz do internetu w całej Polsce. Projekt zyskał wsparcie Rządu RP.

Telewizja Polska S.A. i Polskie Radio S.A. oraz Polkomtel S.A., operator sieci komórkowej Plus, podpisały list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie cyfryzacji telewizji oraz świadczenia usług multimedialnych. Zdaniem sygnatariuszy dokument ten otwiera drogę do rewolucji w masowym dostępie do usług cyfrowych w Polsce.

Przedmiotem współpracy ma być dostarczanie treści multimedialnych poprzez telewizję cyfrową - zarówno naziemną, jak i mobilną, a także radio cyfrowe. Oznacza to, że programy telewizyjne i radiowe cyfrowej jakości będą mogły docierać do masowego odbiorcy z wykorzystaniem infrastruktury operatora komórkowego. Jak informują przedstawiciele wspomnianych firm ułatwiłoby to dostęp do innych usług cyfrowych, w tym interaktywnych, oraz do internetu dla masowego odbiorcy w całym kraju.

- W jakich ostatecznie obszarach współpraca ta będzie rozwijana, zależy od wyników analiz, które będą prowadzone przez kilka następnych miesięcy wspólnie przez TVP, Polskie Radio i Polkomtel. - tłumaczy Adam Glapiński, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Polkomtel S.A. - Polkomtel widzi szanse w nowych kierunkach rozwoju - przede wszystkim obejmujących usługi multimedialne oraz interaktywne. Widzimy również dodatkowe możliwości wykorzystania sieci telefonii komórkowej w procesie cyfryzacji telewizji.

Kluczem do sukcesu ma być masowy dostęp do tanich usług, jakich nie jest w stanie zaoferować konkurencja. Duże znaczenie dla projektu ma także wsparcie Rządu RP dla zapewnienia możliwości korzystania z nowoczesnych usług cyfrowych przez szeroką rzeszę odbiorców.

- Dzięki wsparciu przez państwo projekt jest szansą na udostępnienie każdemu Polakowi taniego dekodera, a za jego pośrednictwem udziału w cywilizacji przyszłości. - uważa Andrzej Urbański, Prezes Zarządu TVP S.A.

Następny artykuł » zamknij

Jesień Linuksowa już jutro

Tematy pokrewne:  

tag listy intencyjne
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31