Tablice - rodzaje podstawowego wyposażenia sali konferencyjnej

04-06-2018, 07:10

Tablica jest elementem wyposażenia, które bezsprzecznie kojarzy się z salą konferencyjną bądź po prostu klasą w dowolnej szkole. Kiedyś występował jeden jej typ - o czarne powierzchni, po której pisało się kredą (białą, czasem kolorową) podczas prowadzonych zajęć. Współcześnie ten typ jest coraz rzadziej spotykany. Tablice można podzielić ze względu na wykorzystane materiały, na zastosowany projekt lub sposób mocowania i mobilność.

mat partnera

Tak więc można wyróżnić tablice:

- korkowe (Idealnie sprawdzają się podczas prezentacji różnego typu wydruków, które przyczepiane są do niej przy pomocy szpilek. Występują w różnych ramach, które umożliwiają swobodny ich dobór pod swoje preferencje.)

- białe (Zazwyczaj posiadają możliwość zastosowania magnesów i są też sucho-ścieralne, po których pisze się przy pomocy specjalnych markerów występujących w różnych kolorach. Tego typu tablice są niezwykle praktyczne i sprawdzają się w szczególności salach konferencyjnych, ale także w klasach szkolnych. Warto podkreślić, że możliwość zastosowania magnesów podczas prezentacji przygotowanych zdjęć bądź map na arkuszach papieru, wpływa wprost na swobodę i komfort użytkowy.)

- tekstylne (Posiadają podobną funkcjonalność jak tablice korkowe, jednak zamiast korka bazują na rozciągniętym materiale tekstylnym. Występuje w wielu odmianach kolorystycznych, dzięki czemu istnieje możliwość swobodnego dobrania jej barwy pod kolorystykę jaka panuje w danej sali).

- tryptyki ścienne (Projekt obejmuje dwa dodatkowe skrzydła umieszczone na zawiasach, co umożliwia ich rozłożenie bądź złożenie. Tego typu tablice mogą być dostosowane do pisania po nich kredą, sucho-ścieralnymi flamastrami, posiadają zwykle także właściwości magnetyczne. Doskonale się sprawdzają, ze względu na dużą powierzchnię roboczą i komfort użytkowy.)

- wolnostojące (Występują w dwóch odmianach: stojące oraz obrotowo-jezdne. Co do zasady oba te typy, nie są montowane na stałe do ściany i możliwe jest ich przemieszczanie. Jednak obrotowo- jezdne posiadają większą mobilność ze względu na posiadane kółka. Dodatkowo można wyróżnić także tzw. "flipcharty" posiadające regulację wysokości oraz możliwość używania magnesów.)

 

Źródło:

1. wikipedia.org

2. axtoria.pl

3. sonako.pl


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.