Tabletki na koncentrację — czy istnieje skuteczny środek poprawiający pracę mózgu?

31-07-2018, 07:46

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób skarży się na problemy związane z pracą i funkcjonowaniem centralnego układu nerwowego. Najczęściej pierwsze symptomy są bagatelizowane, co może prowadzić do dalszych powikłań. W niektórych przypadkach jest to na tyle zaawansowane, że wywiera piętno na jakość życia i osiągnięcia w pracy lub szkole. Jakie są najpowszechniejsze objawy niewydolności umysłu? Czy istnieją skuteczne tabletki na koncentrację? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

mat partnera

Zaburzenia koncentracji — najczęstsze przyczyny i objawy

Nasz mózg kontroluje pracę wszystkich narządów, ma na nie bezpośredni wpływ oraz zapewnia nam logiczne myślenie, pozwala rozwiązywać problemy, komunikować się i zapamiętywać wydarzenia oraz informacje. Jest bardzo personalnym komputerem, którego pracę trzeba nadzorować i reagować, kiedy ulega ona spowolnieniu. Centralny układ nerwowy składa się z komórek — neuronów, które odbierają i przesyłają impulsy nerwowe. Ich praca w normalnych warunkach pozwala na właściwe funkcjonowanie całego ciała oraz zachowanie jasności umysłu. Jednak w warunkach podwyższonego stresu, obowiązków, braku odpowiedniego snu i zdrowej żywności, funkcjonowanie mózgu może się pogorszyć. Jest to spowodowane podwyższeniem hormonów skorelowanych ze stresem, zmniejszoną regeneracją umysłu oraz niską wartością odżywczą niewłaściwego pokarmu.

Problemy z koncentracją to oznaka występowania długotrwałego działania tych czynników, ponieważ neurony oraz astrocyty, budujące nasz mózg, przejawiają oznaki niedożywienia i przepracowania. Pierwszymi objawami dysfunkcji centralnego układu nerwowego są: apatyczność, brak energii, zaburzenia snu oraz łaknienia, rozdrażnienie i wspomniane, problemy z koncentracją. Te ostatnie występują najpóźniej, dlatego nie należy bagatelizować wszystkich poprzednich. Wszystko to będzie rzutowało na nasze samopoczucie, produktywność oraz wydajność fizyczną. Dlatego zachęcamy do podjęcia szybkich kroków w walce z pierwszymi objawami zmęczenia umysłu.

Jak poradzić sobie z przemęczonym mózgiem?

Gdy zaobserwujemy pierwsze objawy zmęczenia układu nerwowego, powinniśmy podjąć kroki, które spowodują poprawę jego funkcjonowania. Pierwszym zadaniem powinno być, zapewnienie sobie odpowiedniego odpoczynku, wyspanie się oraz ograniczenie używek, takich jak: kawa, słodycze, napoje energetyczne, tytoń oraz alkohol. Substancje aktywne, które wchodzą w skład tych produktów, przyczyniają się do pogorszenia pracy komórek nerwowych. Nie zaleca się spożywania ich w nadmiernych ilościach. Kolejną sprawą jest aktywność fizyczna. Badania prowadzone na grupie ludzi, którzy przyznają się do regularnych ćwiczeń, wskazują, że mają oni zwiększoną odporność na stres, ich umysły lepiej reagują na wysiłek intelektualny oraz mają mniejsze tendencję do zapadania w stany depresyjne. Dzieje się tak za sprawą endorfin, które są uwalniane podczas wysiłku.

Tabletki na koncentrację — co powinny zawierać?

Na rynku jest wiele preparatów, które mają za zadanie polepszyć pracę umysłu lub przywrócić mu normalne działanie. Jednak trzeba uważać na ich skład, ponieważ większość z nich może zawierać substancje, które są chemicznie wytwarzane w laboratoriach i mogą być nieskuteczne w walce o jasność myślenia. Trzeba stawiać na naturalne surowce, które są pozyskiwane z roślin oraz ziół o udowodnionym działaniu polepszającym pracę centralnego układu nerwowego. Najlepsze są te, które będą zawierały: żeń-szeń, ashwagandhę, różeniec górski. Preparatem opartym na naturalnych składnikach w skoncentrowanej dawce jest Mind Up. Co więcej, został on poddany badaniom mikrobiologicznym na występowanie toksycznych substancji, dlatego mamy pewność, że jego stosowanie jest w stu procentach bezpieczne. Nad jego stworzeniem pracowali specjaliści, dlatego Mind Up zawiera idealne proporcje składników, które zostały tak połączone, by dawać znacznie więcej. Zamiast wydawać mnóstwo pieniędzy na wątpliwe preparaty, warto wybrać jeden, którego działanie zostało potwierdzone.

www.Grinday.com


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. Chce.tofot. spiber.deRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: