Tabletki na energię. Co wpływa na ich skuteczność?

30-09-2020, 11:49

Prowadząc intensywny tryb życia zdarza się, że w ciągu dnia zaczyna nam brakować siły. Sięgamy wtedy po napoje energetyczne, kawę, słodycze czy też tabletki na energię, które dodatkowo nas pobudzają. Te ostatnie zyskują coraz większą liczbę zwolenników. Co sprawia, że tabletki tak skutecznie podnoszą poziom energii?

grinday tabletki na energię

Skoncentrowana dawka kofeiny

Firmy produkujące tabletki na energię wykorzystują stymulacyjne właściwości kofeiny. Zwykła filiżanka kawy zawiera od 70-140 mg czystej kofeiny. Popularne napoje energetyczne zazwyczaj 32 mg/100 ml, czyli 80 mg kofeiny w jednej puszce. Tabletki mają za to nawet 200 mg naturalnej bezwodnej kofeiny w jednej zalecanej dawce. Dzięki wysoce skoncentrowanej formie dają zdecydowanie mocniejszy efekt.

Część osób może nie lubić gwałtownego działania kofeiny, po którym zaczynają się pojawiać zdecydowanie mniej przyjemne uczucia takie jak rozdrażnienie, zmęczenie lub nawet senność. Jest to tzw. efekt „caffeine crash” występujący, gdy kofeina przestaje działać. Niektóre tabletki na energię, np. Energik, mają w składzie dodatkowo witaminę B12, która pozwala zwalczyć ten nieprzyjemny efekt.

Odpowiednia ilość składników aktywnych

Skuteczność tabletek na energię zależy od ich składu. Wielu producentów wykorzystuje do ich produkcji wyłącznie syntetyczne składniki niepotwierdzonej jakości. Niektórzy z nich umieszczają w swoich suplementach zbyt małą ilość substancji aktywnych, by mogły dawać realne rezultaty. W takim przypadku zażycie nawet maksymalnej zalecanej liczby tabletek może nie przynieść zakładanego efektu pobudzenia.

Koniecznie należy więc sprawdzić, czy dane tabletki na energię mają odpowiednią ilość składników odpowiedzialnych za niwelowanie uczucia zmęczenia. Sama ilość to jednak jeszcze nie wszystko. Warto jest stawiać na suplementy zawierające standaryzowane ekstrakty, które jako jedyne gwarantują, że każda tabletka będzie zawierać taką samą proporcję substancji aktywnych. Niektóre z takich ekstraktów mają dodatkowo nazwę własną określaną zazwyczaj dla składników najwyższej jakości.

Wzmocniona przyswajalność i kompleksowe podejście

Pobudzenie płynące z tabletek na energię zależy nie tylko od ilości i jakości użytych w nich substancji, ale również od ich przyswajalności. Organizm musi być w stanie skorzystać z dodatkowego zastrzyku energii. Biodostępność składników wzmacnia się np. poprzez dodanie ekstraktu z owoców pieprzu czarnego, który wspomaga wchłanianie składników odżywczych przez organizm.

Tabletki na energię składają się jeszcze z wielu innych substancji, z których każda odpowiada za redukowanie poszczególnych przyczyn zmęczenia. To właśnie kompleksowe podejście tego typu suplementów odpowiada za ich skuteczność. Mnogość składników pozwala na mocny efekt pobudzenia oraz jego przedłużoną odczuwalność bez negatywnych odczuć przy wygasaniu ich działania. To stawia je w czołówce najskuteczniejszych środków na pobudzenie i pozwala na bycie jedną z najlepszych alternatyw dla zwykłej kawy czy kolorowych i często przesłodzonych napojów energetycznych.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag nols
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: