Tablet zamiast podręcznika w szczecińskim gimnazjum

24-04-2011, 08:39

Od nowego roku szkolnego uczniowie jednego z prywatnych gimnazjów w Szczecinie podręczniki zamienią na tablety firmy Apple. Przeszkolono już pierwszych nauczycieli z obsługi iPada.

O tym, że iPad wykorzystywany jest w edukacji, pisaliśmy na początku tego roku, gdy w Singapurze rozpoczęto testy tabletu. Wdrażanie rozpoczęły też uniwersytety i szkoły podstawowe w Stanach Zjednoczonych. Obojętna nie pozostawała medycyna, która również znalazła miejsce dla tabletu Apple. Także w Polsce od nowego roku szkolnego iPad pojawi się w gimnazjum.

>> Czytaj też: iPod pomaga uczniom ściągać

iPad w rękach nauczycieli z gimanazjum Leonarda Piwoni
fot. Szkoła Leonarda Piwoni - iPad w rękach nauczycieli z gimanazjum Leonarda Piwoni
 Jedną z pierwszych szkół w Polsce, które wprowadza tablet zamiast podręczników, jest prywatne gimnazjum Leonarda Piwoni w Szczecinie. Szkoła ma nadzieję, że nowe narzędzie edukacyjne uatrakcyjni naukę i podniesie poziom edukacji.

Na początku kwietnia odbyły się szkolenia dla nauczycieli klas pierwszych szczecińskiego gimnazjum. Dla uczniów zorganizowany zostanie obóz integracyjny, na którym m.in. zapoznają się z iPadem i potrzebnymi aplikacjami edukacyjnymi. Niewykluczone, że tablet może pojawić się w kolejnych szkołach Leonarda Piwoni (liceum i szkoła podstawowa).

Sonda
Czy tablet może godnie zastąpić podręcznik szkolny?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Jeszcze podczas kampanii prezydenckiej w ubiegłym roku Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki, mówił otwarcie o przydatności tabletów w edukacji. Nie krył też, że jest posiadaczem iPada, jeszcze gdy ten nie był dostępny w Polsce w oficjalnym kanale dystrybucji.

„Jestem za tabletem dla każdego ucznia, aby każdy miał osobisty komputer, który możne wykorzystać zamiast książek i podręczników, bo wtedy w zasadzie ma w jednym urządzeniu całą pamięć i dostęp do wiedzy całego świata" – mówił Waldemar Pawlak.

Pomimo tego, iż jedną z pierwszych szkół, która chce zastąpić podręczniki tabletem, jest szkoła prywatna, to placówki publiczne nie są obojętne na nowinki technologiczne. Już teraz korzystają z projektorów i laptopów. Biorąc pod uwagę dużą rotację podręczników i koszty w czasie 3-letniej edukacji (gimnazjum), może i na tablety przyjdzie pora.


Źródło: Szkoła Leonarda Piwoni
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031