Ta społeczność rodzi się w chmurze

25-06-2019, 14:00

W Zagłębiu Ruhry zrodził się pomysł cloudowej społeczności, której celem jest wsparcie europejskiej wymiany kulturalnej. Po zarejestrowaniu się na stronie freecloud.eu i podaniu adresu e-mail, użytkownicy sieci otrzymują 1 GB przestrzeni w chmurze, terminarz, bazę kontaktów, funkcję czatu oraz wideokonferencji. Serwis ten stanowi całkowitą nowość i jest dostępny w bezpłatnej, bo finansowanej z reklam wersji.

Szczególną zaletą tej europejskiej chmury jest to, że użytkownicy mogą zapisać się do wielu regionów geograficznych. Dzięki temu mają szansę powstać międzynarodowe grupy przyjaciół, które poprzez dzielenie się dokumentami, spotkania, kontakty oraz czat i wideokonferencje mogą uczestniczyć w dyskusjach na lokalne tematy. 

Uli Klinkhammer, prezes KONTENT GmbH, czyli firmy tworzącej to rozwiązanie, mówi, że bezpłatna chmura ma wspierać europejskie idee, zbliżając do siebie ludzi z różnych krajów.

Funkcjonalności opierają się na oprogramowaniu Open Source Nextcloud, które prawdopodobnie wkrótce znajdzie zastosowanie w niemieckiej administracji federalnej. 

Przesłane pliki, jak również kontakty i terminy z kalendarza można synchronizować za pomocą aplikacji na systemy Android i IOS oraz standardowych programów działających pod systemem Windows, Linux i MacOS. Obsługa jest możliwa również za pomocą przeglądarki internetowej. 

Serwis dysponuje własnym centrum obliczeniowym zlokalizowanym w Duisburgu w Niemczech. Zbieranie, ochrona i przekazywanie danych osobowych odbywa się zgodnie ze ścisłymi wytycznymi Komisji Europejskiej (RODO).

Źródło: KONTENT GmbH


Źródło: PAP
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930