Szyny sufitowe - jak dopasować je do pomieszczenia?

27-01-2020, 10:01

Dekoracje okien stanowią ważny element aranżacji wnętrz. Za pomocą firan i zasłon, można całkowicie odmienić styl pomieszczenia, bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych prac wnętrzarskich. Ważną rolę odgrywa w tym nie tylko kolorystyka i tekstura tkanin, gdyż duże znaczenie ma również sposób ich zamontowania. Najbardziej uniwersalnym systemem są szyny sufitowe. Czym się kierować przy ich wyborze?

szyny sufitowe

Gdzie sprawdzą się szyny sufitowe?

Dekoracja okien może być kłopotliwa w pomieszczeniach o niestandardowych wymiarach lub ograniczonych możliwościach aranżacyjnych. Należy jednak pamiętać, że okna są ważnym elementem użytkowym, gdyż zapewniają dostęp do naturalnego światła oraz stanowią źródło wentylacji, dlatego muszą być łatwo dostępne. Firany i zasłony pozwalają kontrolować ilość wpadających do wnętrza promieni słonecznych, dlatego warto zadbać o to, aby można było łatwo zmieniać ich położenie. Szyny sufitowe umożliwiają swobodne przemieszczanie firan, a dodatkowo nie zajmują wiele miejsca. Charakteryzują się prostą konstrukcją, która sprawdzi się w każdym wnętrzu, bez względu na styl aranżacji. Szyny sufitowe polecane są do montażu w miejscach, gdzie okno znajduje się w niewielkiej odległości od sufitu, gdzie nie ma możliwości zamontowania tradycyjnego karnisza. Dodatkowo ze względu na swój minimalizm, nie będą zaburzać proporcji oraz przytłaczać pomieszczenia swoją rozbudowaną konstrukcją.

Jak dopasować szyny sufitowe do wnętrza?

Na rynku dostępnych jest wiele funkcjonalnych rozwiązań, które można dopasować do własnych potrzeb oraz możliwości pomieszczenia. Szyny sufitowe stanowią najbardziej uniwersalny wariant, gdyż pozwalają na dużą dowolność aranżacyjną. Mimo że charakteryzują się one minimalistyczną konstrukcją, to przed wyborem konkretnego modelu, należy przeanalizować dostępne opcje. Wybierając szyny sufitowe należy zwrócić uwagę na:

Kolor – standardowe szyny dostępne są w kolorze białym, który pasuje do większości wnętrz. Coraz częściej można jednak spotkać szyny sufitowe w niestandardowych kolorach, które można dopasować do kolorowych ścian lub okiennic.

Liczbę torów – w sprzedaży dostępne są szyny sufitowe jedno, dwu, a nawet trzytorowe. Pierwszy wariant sprawdzi się w przypadku pojedynczych firan, natomiast pozostałe dwa dają większe możliwości aranżacji okna.

Konstrukcję – szyny sufitowe sprawdzą się w przypadku niestandardowo rozmieszczonych okien, gdyż dostępne są także w wariantach narożnych.

Szyny sufitowe są łatwe w montażu i nie wymagają dodatkowych wsporników. Wystarczy je tylko przymocować za pomocą wkrętów, w wybranym przez siebie położeniu.

Inne możliwości wykorzystania szyny sufitowej

Mimo że szyny stanowią element dekoracji okna, to ze względu na swoją konstrukcję, można je wykorzystać także do aranżacji wnętrz. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie szyny sufitowej wokół łóżka i przypięcie do niej delikatnych firan, które będą tworzyć baldachim. Dodatkowo szyny sufitowe można wykorzystać do podzielenia dużego pomieszczenia na strefy, przymocowując do nich kotary oddzielające na przykład salon od jadalni lub kuchni.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag szyny sufitowe
To warto przeczytać

fot. chenspec

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: