Szyny sufitowe - jak dopasować je do pomieszczenia?

27-01-2020, 10:01

Dekoracje okien stanowią ważny element aranżacji wnętrz. Za pomocą firan i zasłon, można całkowicie odmienić styl pomieszczenia, bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych prac wnętrzarskich. Ważną rolę odgrywa w tym nie tylko kolorystyka i tekstura tkanin, gdyż duże znaczenie ma również sposób ich zamontowania. Najbardziej uniwersalnym systemem są szyny sufitowe. Czym się kierować przy ich wyborze?

szyny sufitowe

Gdzie sprawdzą się szyny sufitowe?

Dekoracja okien może być kłopotliwa w pomieszczeniach o niestandardowych wymiarach lub ograniczonych możliwościach aranżacyjnych. Należy jednak pamiętać, że okna są ważnym elementem użytkowym, gdyż zapewniają dostęp do naturalnego światła oraz stanowią źródło wentylacji, dlatego muszą być łatwo dostępne. Firany i zasłony pozwalają kontrolować ilość wpadających do wnętrza promieni słonecznych, dlatego warto zadbać o to, aby można było łatwo zmieniać ich położenie. Szyny sufitowe umożliwiają swobodne przemieszczanie firan, a dodatkowo nie zajmują wiele miejsca. Charakteryzują się prostą konstrukcją, która sprawdzi się w każdym wnętrzu, bez względu na styl aranżacji. Szyny sufitowe polecane są do montażu w miejscach, gdzie okno znajduje się w niewielkiej odległości od sufitu, gdzie nie ma możliwości zamontowania tradycyjnego karnisza. Dodatkowo ze względu na swój minimalizm, nie będą zaburzać proporcji oraz przytłaczać pomieszczenia swoją rozbudowaną konstrukcją.

Jak dopasować szyny sufitowe do wnętrza?

Na rynku dostępnych jest wiele funkcjonalnych rozwiązań, które można dopasować do własnych potrzeb oraz możliwości pomieszczenia. Szyny sufitowe stanowią najbardziej uniwersalny wariant, gdyż pozwalają na dużą dowolność aranżacyjną. Mimo że charakteryzują się one minimalistyczną konstrukcją, to przed wyborem konkretnego modelu, należy przeanalizować dostępne opcje. Wybierając szyny sufitowe należy zwrócić uwagę na:

Kolor – standardowe szyny dostępne są w kolorze białym, który pasuje do większości wnętrz. Coraz częściej można jednak spotkać szyny sufitowe w niestandardowych kolorach, które można dopasować do kolorowych ścian lub okiennic.

Liczbę torów – w sprzedaży dostępne są szyny sufitowe jedno, dwu, a nawet trzytorowe. Pierwszy wariant sprawdzi się w przypadku pojedynczych firan, natomiast pozostałe dwa dają większe możliwości aranżacji okna.

Konstrukcję – szyny sufitowe sprawdzą się w przypadku niestandardowo rozmieszczonych okien, gdyż dostępne są także w wariantach narożnych.

Szyny sufitowe są łatwe w montażu i nie wymagają dodatkowych wsporników. Wystarczy je tylko przymocować za pomocą wkrętów, w wybranym przez siebie położeniu.

Inne możliwości wykorzystania szyny sufitowej

Mimo że szyny stanowią element dekoracji okna, to ze względu na swoją konstrukcję, można je wykorzystać także do aranżacji wnętrz. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie szyny sufitowej wokół łóżka i przypięcie do niej delikatnych firan, które będą tworzyć baldachim. Dodatkowo szyny sufitowe można wykorzystać do podzielenia dużego pomieszczenia na strefy, przymocowując do nich kotary oddzielające na przykład salon od jadalni lub kuchni.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Chcesz opublikować informację prasową lub artykuł swojej firmy w DI?
Masz dwie opcje do wyboru:

  1. Wyślij materiał pod adres: ip@di24pl. Redakcja codziennie wybiera kilka najciekawszych z nadesłanych artykułów i publikuje je po wstępnym przeredagowaniu.

  2. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój artykuł zostanie opublikowany w DI bez ingerencji redakcji w treść, wyślij materiał pod adres: kf@di24.pl. W ciągu 24h prześlemy Ci warunki takiej publikacji.


Tematy pokrewne:  

tag szyny sufitowe
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: