Szykujesz się do zmiany mieszkania – przygotuj odpowiednie kartony do przeprowadzki!

21-12-2018, 08:24

Przeprowadzka to zawsze duże przedsięwzięcie i nawet jeśli jest najlepiej przygotowana i zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach, zawsze potrafi czymś zaskoczyć. Żeby jednak zminimalizować ryzyko nieprzewidzianych sytuacji, a także jak najlepiej przyszykować się do przeprowadzki należy w odpowiedni sposób spakować swój dobytek – najlepiej w specjalne kartony do przeprowadzki.

Efektywne wykorzystanie kartonów do przeprowadzki

Planowanie przeprowadzki zawsze warto rozpocząć z dużym wyprzedzeniem. To idealny moment na to, aby przejrzeć swoje rzeczy i pozbyć się tych, które są niepotrzebne, zniszczone lub po prostu nieużywane, a do nowego miejsca zabrać tylko to, co faktycznie będzie przydatne. Kiedy już uda się podjąć decyzje, które przedmioty bierze się do nowego mieszkania, można zacząć pakowanie. Jaką metodę warto wykorzystać? Można pakować „pomieszczeniami”, czyli wszystko z jednego pokoju wsadzić do kartonów do przeprowadzki i w takiej samej konfiguracji wnieść je do odpowiedniego pokoju w nowym miejscu. To szczególnie wygodne, jeśli liczba lub układ pomieszczeń jest podobny.

Dokładnie opisz zawartość kartonu do przeprowadzki

Drugim sposobem jest pogrupowanie tematyczne – książki do książek, sprzęt elektroniczny do sprzętu elektronicznego i tak dalej. Taka metoda pozwala zachować porządek i ułatwia znajdowanie konkretnych grup przedmiotów na miejscu. Zwłaszcza jeśli użyje się kartonów do przeprowadzki wykonanych z materiału, po którym można pisać – wówczas można dokładnie opisać zawartość i bez wysiłku wszystko znaleźć. Bez względu jednak na zawartość zawsze warto pamiętać, że każdy karton do przeprowadzki ma swoją wytrzymałość i nawet te najmocniejsze mogą rozedrzeć się, jeśli zapakuje się je zbyt obficie. Jeśli natomiast wytrzymają, będą bardzo trudne w transporcie i przenoszeniu.

Kartony do przeprowadzki – specjalne pojemniki na ubrania

Kilka słów warto napisać jeszcze o ubraniach – zwłaszcza tych na wieszakach. Ściąganie każdego, składanie, wkładanie do kartonu i już na miejscu powtarzanie tej czynności w odwrotnej kolejności jest czasochłonne i uciążliwe. Warto rozważyć więc zastosowanie specjalnych kartonów do przeprowadzek na ubrania. Mają one specjalny kształt, ale najważniejszym ich elementem jest specjalny drążek, na którym można zawiesić ubrania od razu po wyjęciu z szafy i już na miejscu od razu odwiesić je na swoje miejsce. Ubrania zostaną szybko spakowane i rozpakowane, a dodatkowo nie wygniotą się w podróży.

Planowanie i przewidywanie – niezbędne przy przeprowadzce

Dobry plan działania, elastyczność, a także przewidywanie pewnych sytuacji sprawią, że przeprowadzka pójdzie o wiele sprawniej, niż można się tego spodziewać. Jeśli doda się do tego zastosowanie odpowiednich kartonów do przeprowadzki (z ofertą można zapoznać się pod tym linkiem: https://www.rajapack.pl/kartony-pudelka-opakowania-kartonowe/kartony-do-przeprowadzki-pudla-archiwizacyjne_C1180.html) można być pewnym, że pakowanie i rozpakowywanie dobytku będzie szybkie i bezproblemowe.

 


Następny artykuł » zamknij

Cechy dobrej kserokopiarki

Źródło: Artykuł promocyjny. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag przeprowadzkatag komunikat firmytag kartony
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne: