Szwajcaria: Zwolnienie z pracy za korzystanie z Facebooka

27-04-2009, 07:17

Jeśli jesteście chorzy, to uważajcie, z jakich stron internetowych korzystacie w domu. Może się bowiem okazać, że wasz pracodawca korzysta z tych samych.

Pracująca dla firmy ubezpieczeniowej Nationale Suisse 31-letnia mieszkanka Bazylei w listopadzie ubiegłego roku, z powodu silnej migreny, pozostała w domu. Musiała przebywać w ciemnym pomieszczeniu i nie pracować przy monitorze. Tydzień po powrocie do pracy została wezwana do gabinetu swojego przełożonego, gdzie zostało jej przedstawione wypowiedzenie umowy o pracę. Dostała 5 minut na spakowanie swoich rzeczy.

Sonda
Korzystasz z internetu, gdy jesteś chory/-a?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Powodem zwolnienia pracownicy była utrata przez firmę zaufania. Szef uzasadnił decyzję faktem, że podczas zwolnienia chorobowego w domu korzystała ona z serwisu społecznościowego Facebook. Kto jest w stanie korzystać z Facebooka, może także pracować - dodał. Na nic zdały się tłumaczenia, że korzystała ona z serwisu z użyciem telefonu komórkowego, leżąc w łóżku.

Zwolniona Szwajcarka jest oburzona faktem, że była przez swoją firmę szpiegowana. Podejrzewa, że wszystkiemu winni są tzw. fałszywi przyjaciele. Przyznała, że na kilka tygodni przed zdarzeniem otrzymała zaproszenie od Hannelore Müller, podobne otrzymali także inni koledzy z pracy. Jednak zaraz po zwolnieniu z pracy tajemnicza kobieta znikła także z listy znajomych - donosi dziennik 20 Minuten.

Firma stanowczo jednak zaprzeczyła, jakoby szpiegowała swoich pracowników. Pozostaje jednak pytanie, skąd wiedziała o jej aktywności w sieci.


Następny artykuł » zamknij

Netbook z Androidem za 250 USD

Źródło: 20 Minuten
Tematy pokrewne:  

tag Szwajcariatag Facebook
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930