Szkolenie „Stosowanie i konstruowanie umów o dzieło oraz autorskich umów o dzieło”

PATRONAT MEDIALNY 22-07-2016, 06:33

Na przestrzeni ostatnich lat można zaobserwować wzmożone kontrole ZUS dotyczące prawidłowości stosowania umów o dzieło w różnych branżach, które kończą się często zakwestionowaniem możliwości ich zastosowania. Zapraszamy na zajęcia warsztatowe w oparciu o najnowsze stanowiska ZUS, organów podatkowych i orzecznictwa sądowego, które odbędą się 4 sierpnia w Warszawie.

zajęcia warsztatowe w oparciu o najnowsze stanowiska ZUS, organów podatkowych i orzecznictwa sądowego

Szkolenie „Stosowanie i konstruowanie umów o dzieło oraz autorskich umów o dzieło”

Celem warsztatów będzie przedstawienie zasad prawidłowego konstruowania umów o dzieło w praktyce, w tym autorskich umów o dzieło, w oparciu o wzorcowe klauzule umowne. Poszczególne kwestie będą omawiane w zestawieniu z aktualnie wydawanymi przez organy podatkowe i ZUS interpretacjami i decyzjami, a także z uwzględnieniem orzecznictwa sądowego, co pozwoli na zminimalizowanie ryzyka zakwestionowania zawieranych umów w przyszłości. Wskazane zostanie również, do jakich umów będą mogły być zastosowane tzw. autorskie koszty uzyskania przychodów.

Warsztaty są dedykowane wszystkim osobom zajmującym się zawodowo przygotowywaniem poszczególnych umów, a więc prawnikom, pracownikom działów HR, księgowości oraz administracji publicznej, właścicielom firm różnych branż, w szczególności edukacyjnej, wydawniczej, nauki i szkolnictwa wyższego, reklamy, kultury i rozrywki, produkcji audiowizualnej i fonograficznej.

Prowadząca – Joanna Karasińska radca prawny. Specjalizuje się w prawie gospodarczym, w tym w prawie umów oraz w zagadnieniach opodatkowania honorariów autorskich oraz ich oskładkowania. Doradza podmiotom gospodarczym w zakresie zabezpieczania ich poufnych informacji, przygotowuje umowy i procedury wewnątrzzakładowe. Prowadzi czynną praktykę procesową w obszarze prawa cywilnego i gospodarczego.

Szczegółowy PROGRAM wydarzenia znajduje się na stronie: http://cpi.com.pl/imprezy/2016/kud/index.php

Dzięki poniższemu formularzowi zgłoszeniowemu, możecie Państwo skorzystać z 10% RABATU na udział w wydarzeniu: http://cpi.com.pl/imprezy/2016/kud/formularz_pr10.php

Zapisz


Tematy pokrewne:  

tag szkoleniatag patronat DI
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031