Szkolenia dla nauczycieli - zadbaj o swój rozwój

08-01-2020, 13:45

Zmieniający się program nauczania i prawo oświatowe, kwestie RODO, różne potrzeby uczniów, pomoc w rozwoju młodych talentów, odkrywanie predyspozycji uczniów, rzetelna ocena pracy podopiecznych – to codzienność w pracy nauczyciela. Zawód ten wymaga kreatywności, ale też ciągłego doszkalania się i rozwoju, podążania za nowymi regulacjami. Warto się szkolić i poszerzać swoje kompetencje. Szczegóły poniżej.

szkolenia

Szkolenia dla oświaty – zyskiwanie nowych kompetencji

Nauczyciele mogą rozwijać się w różnych dziedzinach – mogą to być kwestie prawne, zdobywanie nowych umiejętności, kursy komputerowe i dotyczące nowych technologii, a także pozyskiwanie cennych kompetencji wychowawczych.

Obowiązkiem nauczyciela jest nie tylko przekazywanie wiedzy i pomoc w jej przyswajaniu poprzez dopasowanie odpowiednich do ucznia metod nauczania. Warto wiedzieć, w jaki sposób pracować z uczniem wyjątkowo uzdolnionym, jak pomóc dzieciom czy młodzieży rozwijać poszczególne talenty, jak podejść do tzw. trudnych uczniów. Szeroki wybór kursów tradycyjnych oraz online oferuje m.in. ECRK LEX.

Duży wybór szkoleń dla oświaty

Szkolenia dla nauczycieli mogą dotyczyć pracy z uczniem, jak i kontaktów z ich rodzicami lub kwestii prawnych. Zależnie od potrzeb i zainteresowań można skorzystać z kursów poświęconych metodom porozumiewania się z dziećmi agresywnymi, z dysfunkcjami, rozmowy z rodzicami itp. Organizowane są zarówno szkolenia tradycyjne, jak i online.

Szkolenia dla nauczycieli – tradycyjne 

Wybór szkoleń w tej formie jest zdecydowanie większy niż kursów online. Dotyczą one m.in. kwestii RODO, BHP, prawa oświatowego, pomocy psychologiczno-pedagogicznej (np. dyscypliny w klasie, metody motywacji), a także metod pomagających rozwijać różne kompetencje uczniów i sposobów rozmowy z rodzicami.

Szkolenia z zakresu edukacji online 

Ich wybór jest mniejszy, gdyż nie każdy temat można omówić w ten sposób, ale są dobrą alternatywą dla osób mieszkających daleko od miasta, w którym kursy są organizowane. Webinary cieszą są dużą popularnością i są równie skuteczne jak spotkania – wyróżnia je wysoki poziom merytoryczny oraz atrakcyjna formuła.

Poza tym można z nich skorzystać w wybranych, dogodnym dla siebie lub swoich pracowników, miejscu oraz terminie, a także pobrać dodatkowe materiały szkoleniowe. Kursy online są kierowane m.in. do kadry zarządzającej, członków rad pedagogicznych, psychologów szkolnych oraz pracowników sekretariatu.

Szczegóły na temat szkoleń dla oświaty, dotyczących zagadnień prawnych, wychowawczych i metodyki nauczania – można znaleźć na stronie ECRK LEX.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

Warto przeczytać:

  Tematy pokrewne:  

  tag szkolenia dla nauczycieli
  To warto przeczytać
    
  znajdź w serwisie


  RSS - Wywiad
  Wywiad  
  RSS - Interwencje
  RSS - Porady
  Porady  
  RSS - Listy
  Listy  

  idealdesign.pl - meble designerskie
  Serwisy specjalne: