Szkło kominkowe – najważniejsze informacje

09-11-2017, 06:15

Zakup szkła kominkowego nie jest prosty. Ze względu na to, że kominki ciągle są w Polsce nowością, trudno nam rozeznać się w zakupach. „Czy szkło kominkowe jest rzeczywiście odporne na wysokie temperatury?”, „Gdzie kupić najlepsze wyroby?”, „Jak dopasować odpowiednią szybę?”. Jeśli szukasz odpowiedzi na takie pytania, zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

Czy szkło kominkowe jest odporne?

Generalnie piece sprzedawane w Polsce nie są w stanie rozgrzać się bardziej niż do temperatury 600 stopni Celsjusza. Szkło, które jest zainstalowane na tego typu kominkach i tak styka się z mniejszą temperaturą. Ma to swoje uzasadnienie – po prostu między ogniem a szkłem jest już wystarczająca przestrzeń, by powietrze się ochłodziło. Z tego powodu na samej szybie temperatura jest o wiele mniejsza. Pomimo tego producenci szkła kominkowego sprzedają wyroby odporne na ciepło znacznie wyższe niż piece mogą w ogóle osiągnąć. Mowa tu o temperaturze rzędu ponad 800 stopni Celsjusza.

Czym jest szkło samoczyszczące?

Szkło samoczyszczące jest pokryte cieniutką warstwą tlenku metalu. Powłoka ta jest niewidoczna dla ludzkiego oka. Jej zadaniem jest odbijanie promieni podczerwonych. Dzięki temu możliwe jest zatrzymanie ciepła w samym piecu. Powłoka sprawia bowiem, że szkło nie przejmuje zbyt dużej ilości ciepła tylko niejako „odsyła je” z powrotem do środka. Pozwala to na wzrost temperatury ogrzewania oraz na samooczyszczenie się szkła.

Efekt ten jest związany z uniknięciem ryzyka nagromadzenia się substancji smolistych na szybie. Jeśli temperatura jest odpowiednio wysoka, sadza po prostu się nie zbiera. Tym samym szkło samo utrzymuje się w czystości.

Gięcie i kształtowanie szkła

Szkło kominkowe można dowolnie kształtować. W ofercie Węgier Glass znajduje się szkło gięte na łuku, pod kątem, wyroby płaskie, malowane (sitodruk) i lustrzane. Wszystko zależy od rodzaju piecyka oraz wyobrażeń klienta. Co ważne, wyginanie szkła nie ma wpływu na jego właściwości. Nie musisz się obawiać, że obróbka zmniejszy odporność szyby na ciepło lub poruszanie.

Ponadto szyby są odpowiednio szlifowane i polerowane. Pozwala to na uniknięcie ryzyka ewentualnych skaleczeń.

Jak montować szkło kominkowe?

Szkło kominkowe dosyć łatwo się instaluje. Wiele zależy jednak od tego, jakie dobierze się uszczelki. Nie warto na nich nadmiernie oszczędzać. Właściwe uszczelki utrzymają szybę w odpowiednim miejscu. Należy pamiętać o tym, że szkło nie powinno być nadmiernie przytwierdzone. Najlepiej, jeśli troszeczkę się porusza. Dzięki temu – gdy stal się nagrzeje i powiększy swoją objętość – szyba nie pęknie.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. ODO 24


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.