Szerokie możliwości pianki poliuretanowej

23-03-2016, 06:06

Pianka poliuretanowa, wykorzystywana do zdobywającej coraz więcej popularności metody natryskowego docieplania budynków, to połączenie dwóch unikalnych komponentów: żywicy (nazywanej też poliolem) oraz utwardzacza (izocyjanianu). Pianka PUR uznawana jest za najskuteczniejszy i najtrwalszy sposób uszczelniania nie tylko ścian, ale także podłóg i poddaszy.

Czym jest metoda natryskowa?

Dwa komponenty zawarte w piance poliuretanowej, przy wykorzystaniu maszyn pracujących pod wysokim ciśnieniem, tworzą niezawodny materiał wykorzystywany w izolowaniu i ocieplaniu powierzchni. Co ważne, uniwersalizm pianki sprawia, że zachowuje ona pełnię właściwości przyczepnych niezależnie od rodzaju nawierzchni, na którą jest nakładana. Precyzyjne wypełnienie każdej, nawet najdrobniejszej luki czy szczeliny, możliwe jest dzięki nawet 120-krotnemu powiększeniu przez piankę swojej objętości. To wszystko sprawia, że sam proces natryskowego nakładania pianki jest wygodny i łatwy w użyciu.
Warto podkreślić również, iż wykorzystanie metody natryskowej może dotyczyć zarówno przestrzeni wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Szerokie pole zastosowania materiału izolacyjnego sprawia, że staje się coraz popularniejszym wyborem podczas ocieplania budynków.

Wielość zalet pianki wypiera tradycyjne metody

Pianka PUR, zyskując swoją popularność w Polsce, wypiera stosowane wcześniej, tradycyjne rozwiązania. Dotychczas bowiem mówiło się o ocieplaniu przy użyciu takich materiałów jak styropian, szklana wata czy wełna mineralna. Dziś tradycyjne środki zastępowane są nowoczesnymi rozwiązaniami, co pozwala nie tylko na efektywne, ale i szybkie wykonanie zadania docieplenia.
Główne zalety pianki poliuretanowej to jej energooszczędność. Stopień utrzymywania ciepła zapewniony metodą natryskową pozwala na dużą oszczędność energii i ciepła. Pianka PUR zaliczana jest do materiałów nowoczesnego budownictwa, spełniających normy energooszczędnych i pasywnych rozwiązań w branży. Tworzywo oznacza się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, dlatego z powodzeniem jest wykorzystywane przy ociepleniach poddaszy. Pianka nie jest łatwopalna, dzięki czemu zyskuje dużą przewagę nad popularnym i często wykorzystywanym niegdyś styropianem.
Pianka PUR jest rozwiązaniem na tyle uniwersalnym, że możliwa jest do stosowania niezależnie od powierzchni. Wystarczy, by ta była czysta i sucha, i może nią być zarówno beton, drewno, papa, eternit, a nawet blacha. Materiał cechuje się też dużą właściwością zachowania pełni funkcji – to pozwala na zastosowanie izolacji z przeznaczeniem na wieloletni użytkowanie.
Pianka jako tworzywo izolacyjne i akustyczne, jest doskonale odporna na działanie szkodliwych środków chemicznych: kwasów, olejów, benzyny czy rozpuszczalników. Dobrze zachowuje swoją trwałość także w konfrontacji ze szkodliwymi czynnikami biologicznymi. Izolacje natryskowe zdobywają więc coraz większą popularność. Ocieplanie pianką staje się nie tylko skutecznym, ale również wydajnym rozwiązaniem.

Wiele zastosowań, jedno rozwiązanie

Pianka PUR możliwa jest do stosowania w niemal wszelkiego rodzaju budynkach. W lokalach mieszkalnych najbardziej optymalnie ociepli poddasze. Jej zastosowanie możliwe jest w różnorodnych halach czy budynkach rolniczych. Z powodzeniem może byś stosowana w ociepleniach natryskowych w budynkach, gdzie przechowywana jest żywność. Wszystko dzięki ekologicznemu materiałowi, który jest całkowicie bezpieczny, nie wydziela zapachu ani nie powoduje reakcji alergicznych zarówno u ludzi, jak i zwierząt.

Artykuł poleca serwis http://www.izolacje-polimocznikowe.pl


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać

fot. Chce.to

fot. ChivasRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: