Szef Onetu chciałby... przenieść się do internetu

Forsal.pl 28-10-2010, 13:46

Choć Onet przynosi Grupie TVN zaledwie kilkanaście procent zysków, to jego prezes Lukasz Wejchert jest przekonany, że sieć jest przyszłością branży medialnej i kiedyś prześcignie telewizję.

Gdyby to ode mnie zależało, wszystko byłoby jawne – mówi Łukasz Wejchert. Ale ponieważ tak nie jest, bierze do ręki leżącą przed nim strategię Grupy Onet i chowa do szuflady.

Zarządzany przez niego od sześciu lat Onet jest dziś dużą firmą, częścią giełdowej Grupy TVN. Ta wielka korporacja ma liczne ograniczenia: zakazuje mówienia o swoich planach dziennikarzom i stosuje okresy zamknięte, kiedy w ogóle nie można niczego komentować. Choć Łukasz Wejchert działa w takim otoczeniu od dawna, wciąż jest to dla niego trudny do zniesienia gorset. W głębi duszy nie jest on tworem korporacji, lecz przedsiębiorcą doskonale czującym się w wolnym świecie internetu.

Najchętniej opublikowałbym to wszystko na Facebooku – mówi o strategii. – Przecież i tak musimy to wszystko zrobić!

Zarządzany przez niego Onet utrzymuje pozycję lidera polskiego rynku portali internetowych, przyciąga bowiem każdego miesiąca ponad 12 mln użytkowników. Grupa cały czas otwiera nowe serwisy. Jednak choć reklama internetowa rośnie błyskawicznie, Onet wciąż przynosi całej grupie zaledwie kilkanaście procent przychodów. Najwięcej wciąż daje telewizja, a za nią platforma n.

Więcej na ten temat w Forsal.pl: Łukasz Wejchert chciałby się przenieść do internetu

Michał Fura

Forsal.pl


Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Tematy pokrewne:  

tag TVNtag portaletag Onettag Łukasz Wejchert
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930