Szampon na porost włosów

14-03-2018, 06:46

W dzisiejszych czasach gęste i zdrowe włosy są marzeniem wielu kobiet i mężczyzn. Niestety stres towarzyszący nam każdego dnia, niewłaściwa dieta czy nawet niektóre leki mogą wpływać destrukcyjnie na strukturę naszych włosów doprowadzając do ich zniszczenia i wypadania.

Pierwsze objawy wypadania włosów może zauważyć na naszych szczotkach, a nawet ubraniach czy pościeli. Jednak jest to problem dość powszechny, którego rozwiązaniem są specjalistyczne, lecz łatwo dostępne na rynku szampony na porost włosów.

Dlaczego tracimy włosy? Oczywiście z jednej strony jest to kwestia genetyki – panowie często dziedziczą tendencję do wczesnego łysienia po swoich ojcach i dziadkach, jednak ten problem dotyczy także kobiet. Ponad to codziennie nasze włosy są narażone na różne czynniki, które je osłabiają, takie jak wysoka temperatura (suszarki, prostownice do włosów czy lokówki) czy promieniowanie UV. Niewłaściwa pielęgnacja włosów również prowadzi do ich utraty – nadmierne lub zbyt mocne czesanie, a także farbowanie osłabiają nasze włosy. Wszystkie te czynniki prowadzą do wypadania włosów zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Gęste, zdrowe i mocne włosy wymagają od wielu z nas włożenia odpowiedniego wysiłku. Natomiast dla tych, którzy utracili ich zbyt wiele z pomocą spieszy szampon na porost włosów. Jest ich wiele na rynku, ale wart zwrócić największą uwagę na te, które są dostępne w aptekach.

W drogeriach czy przez Internet producenci obiecują zdesperowanym mężczyznom i kobietom natychmiastowy efekt, jednak nie wart się nabierać na taki sztuczki. Wszystko przychodzi z czasem, a produkty na porost włosów, które są oferowane w aptekach mogą być znacznie skuteczniejsze.

Wybierają szampon na porost włosów należy zwrócić uwagę na etykietę. Niezbędnym składnikiem tych preparatów są witaminy z grupy B oraz substancje wzmacniające i wiele innych witamin odżywiających nasze włosy oraz skórę głowy.

Pamiętajmy jednak, że jeden, dwa czy nawet sześć włosów wypadających dziennie, to niejako norma i nie należy stosować specjalistycznych kosmetyków z tego powodu. Nadmiernie obciążając zdrowe włosy odżywkami doprowadzimy tylko do ich zniszczenia.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
fot. NASA
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.