System ERP - skuteczna pomoc w zarządzaniu produkcją

14-11-2018, 12:01

Prowadzenie działalności związanej z produkcją nie jest zadaniem łatwym. Wymaga planowania, kontroli stanu maszyn produkcyjnych, definiowania technologii produkcyjnych.

mat partnera

W większości przedsiębiorstw maszyny pracują na 3 zmiany, co oznacza, że praktycznie całą dobę są wykorzystywane do pracy. Dlatego też niezwykle ważna jest odpowiednia organizacja pracy i system kontroli maszyn oraz ich operatorów.

Na szczęście, w dzisiejszych czasach możemy wykorzystać nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki którym praca jest nie tylko znacznie bardziej efektywna, ale również bezpieczniejsza. Poznajmy je.

Czym jest system ERP?

Mówiąc o tym jak systemy ERP mogą pomóc firmom zajmującym się produkcją warto wspomnieć o tym, co właściwie kryje się pod tym pojęciem. Mówiąc najprościej, system ERP to nowoczesne rozwiązanie informatyczne, którego rolą ma być planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Mowa zarówno o pracownikach, maszynach jak i towarach/materiałach jakimi dysponuje dana firma. Dzięki systemom ERP możliwe jest skuteczniejsze kontrolowanie stanów magazynowych, usprawniona komunikacja a także zarządzanie zasobami i sprzętem wykorzystywanym w pracy. Ten nowoczesny system informatyczny jest więc bardzo pomocnym rozwiązaniem, które warto zastosować.

Dlaczego warto go posiadać?

W produkcji, jak w żadnym innym sektorze gospodarki liczy się efektywność pracy. Czas produkcji, optymalne wykorzystanie materiałów, ograniczenie zużycia energii - to wszystko wpływa na zysk firmy. Jednocześnie kontrola każdego z tych elementów w sposób tradycyjny jest niezwykle trudna i czasochłonna. Właśnie dlatego warto wdrożyć system ERP, który pomoże nam dopracować wszystkie elementy pracy zakładu produkcyjnego zapewniają mu optymalną efektywność. Wśród wielu systemów, z których możemy korzystać na uwagę zasługuje Enova365 - system ERP do zarządzania produkcją. To nowoczesne narzędzie, które jest w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających firm.

Większe bezpieczeństwo

Każda osoba pracująca w firmie zajmującej się produkcją wie doskonale, że kontakt z maszynami produkcyjnymi to ryzyko wypadku. Z tego właśnie powodu dbanie o odpowiedni stan maszyn, opracowanie bezpiecznych procedur czy kontrola pracowników ma ogromne znaczenie. System ERP może nam w tym pomóc. Znajdziemy w nim bowiem takie funkcje jak kontrola czasu pracy pracowników czy definiowanie technologii produkcyjnych. To także rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest kontrolowanie stanu maszyn produkcyjnych.

Dokładna kontrola i efektywność pracy

W przypadku produkcji niezwykle ważna jest ciągłość prac oraz planowanie operacji tak, by zajmowały one jak najmniej czasu a jednocześnie pozwalały nam na osiągnięcie oczekiwanych efektów. System ERP może nam w tym pomóc - za jego pomocą możemy między innymi kontrolować operatorów maszyn a także planować produkcję czy łączyć poszczególne operacje.

Podsumowując, większość dużych i średnich firm produkcyjnych nie wyobraża już sobie codziennej pracy bez wykorzystania odpowiedniego systemu ERP. Warto dołączyć do tego grona i zadbać o to, by praca w twojej firmie również przynosiła doskonałe efekty.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Chcesz opublikować informację prasową lub artykuł swojej firmy w DI?
Masz dwie opcje do wyboru:

  1. Wyślij materiał pod adres: ip@di24pl. Redakcja codziennie wybiera kilka najciekawszych z nadesłanych artykułów i publikuje je po wstępnym przeredagowaniu.

  2. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój artykuł zostanie opublikowany w DI bez ingerencji redakcji w treść, wyślij materiał pod adres: kf@di24.pl. W ciągu 24h prześlemy Ci warunki takiej publikacji.


To warto przeczytać


fot. inFakt
fot. ESET


fot. Sirichai
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: