SysOps / DevOps Polska MeetUp #9 - dziewiąte spotkanie administratorów w Warszawie

PATRONAT MEDIALNY 15-06-2016, 06:24

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na kolejny MeetUp, który odbędzie się 23 czerwca o godz. 18:00 w sali konferencyjnej na 11. piętrze budynku AVIVA (ul. Domaniewska 44, PLATINIUM 4, Warszawa).

Inicjatywa cyklicznych spotkań miłośników administracji sieciowej to pomysł dwóch adminów: Pawła Ufnalewskiego i Mariusza Dalewskiego, którzy najpierw zidentyfikowali branżową niszę – polscy administratorzy sieciowi i systemowi nie mają wspólnej i łatwo dostępnej platformy wymiany wiedzy online. Tak powstała grupa otwarta na portalu Facebook – SysOps / DevOps Polska, która zrzesza ponad cztery tysiące przedstawicieli tych profesji, służąc im jako wsparcie w pracy i prywatnych wyzwaniach technicznych. Widząc wielkie zainteresowanie użytkowników i duży potencjał oddolnego poszerzania wiedzy technicznej członków grupy, w głowach Pawła i Mariusza narodził się kolejny pomysł – stacjonarne spotkania, podczas których przedstawiciele branży zaprezentują swoje dokonania z wybranego obszaru wiedzy IT.

SysOps / DevOps Polska MeetUp #9

Podczas najbliższego eventu będziemy mieli okazję wysłuchać dwóch prelekcji dotyczących rozwiązań chmurowych. Rozwiązania chmurowe są odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku – spełniają zapotrzebowanie na elastyczne i skalowalne rozwiązania, dotrzymując jednocześnie tempa dynamicznie rozwijającym się projektom - mówi Mariusz Dalewski, jeden z organizatorów spotkań SysOps / DevOps Polska MeetUp.

Pierwszy wystąpi duet – Mirek Burnejko i Michał Furmankiewicz – informatycy z firmy Microsoft, z prelekcją pt. „Cloud Migration Checklist, czyli jakie błędy popełniła firma, której ludzie nie przyszli na tę prezentację”. Zainteresowania techniczne Michała to Internet of Things, aplikacje rozproszone i analiza danych. Mirka interesują Event–Based Computing, sieci i kontenery.

Drugą prelekcję tego dnia wygłoszą Grzegorz Falkowski i Marcin Rudzki z polskiej chmury obliczeniowej Oktawave. Podczas #9 MeetUpu opowiedzą nam, jak wykorzystanie chmury umożliwia budowanie architektury aplikacji oraz elastyczne dostosowywanie jej do zmiennych potrzeb. Prezentacja będzie nosiła tytuł „Chmurowa architektura aplikacji – buduj elastycznie”. Marcin to człowiek z pogranicza IT i biznesu w Oktawave, wielki entuzjasta i propagator idei cloud computingu. Pasjonat nowych technologii i fantastyki naukowej. Grzegorz zajmuje stanowisko Presales/Architekt systemowy w Oktawave. W branży od 2000 roku w roli administratora, administratora aplikacji i wsparcia technicznego.

Po każdej prelekcji zapraszamy do krótkiej dyskusji z autorami wystąpienia. Dołączcie do wydarzenia dostępnego pod linkiem: http://www.meetup.com/SysOpsPolska/events/231618829/ lub śledźcie transmisję na żywo dostępną na stronie naszego dostawcy streamingu – firmy White Stream.

Po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników do dalszych rozmów przy pizzy i piwie. Wstęp jest bezpłatny, wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału. Widzimy się 23 czerwca!


Tematy pokrewne:  

tag patronat DItag MeetUptag administratorzy sieci
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy