Światowy gigant będzie wydawcą Wiedźmina

25-10-2011, 10:19

Warner Bros. Interactive Entertainment będzie dystrybutorem gry Wiedźmin 2: Zabójcy królów w Ameryce Północnej. Umowę z Atari - wcześniejszym wydawcą gry na tym terenie - rozwiązano za porozumieniem stron.

Spółki Warner Bros. Interactive Entertainment oraz CD Projekt RED ogłosiły podpisanie umowy dotyczącej dystrybucji gry Wiedźmin 2: Zabójcy królów na konsolę Xbox 360 w USA, Kanadzie oraz Meksyku. Warner Bros. Interactive Entertainment wykorzysta swoje zasoby oraz doświadczanie w sprzedaży oraz marketingu, by wesprzeć sprzedaż Wiedźmina 2 na tym obszarze.

Wiedźmin 2 w wersji na konsole Xbox 360 jest adaptacją hitu znanego z komputerów PC. Nasz zespół dodał do wersji konsolowej Wiedźmina 2 znaczące udoskonalenia, które wykraczają ponad przystosowanie kodu gry do nowej platformy. Dzięki jednej z najnowszych technologii do tworzenia gier, silnikowi RED Engine, gra w wersji na konsole będzie jednym z najlepiej wyglądających tytułów w historii Xboxa 360 – powiedział Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED.

Czytaj też: THQ wyda Wiedźmina 2 na konsolę Xbox 360

Premiera gry Wiedźmin 2 w wersji na konsole Xbox 360 planowana jest na pierwszy kwartał 2012 - spółka podtrzymuje tę datę premiery. W ocenie zarządu CD Projekt RED pozyskanie nowego dystrybutora bardzo pozytywnie wpłynie na wyniki sprzedażowe wydawanego tytułu.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wraz z CD Projekt RED dostarczymy Wiedźmina 2 graczom w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku – powiedział Kevin Kebodeaux, wiceprezes sprzedaży Warner Bros. Interactive Entertainment. Wiedźmin jest produktem z najwyższej półki, który idealnie pasuje do produktów wysokiej jakości w naszym planie wydawniczym na przyszły rok – dodał Kebodeaux.

- Jestem przekonany, że dzięki współpracy z firmą Time Warner i jej wiodącej pozycji w branży rozrywkowej, a w szczególności w sektorze dystrybucji filmów i gier wideo, sukces naszej gry na najważniejszym dla gier na Xboxa rynku będzie jeszcze większy. Jest to też dla nas ogromnym wyróżnieniem, że firma taka, jak Time Warner, doceniła naszą grę oraz jej potencjał rynkowy, dołączając ją do swojego portfolio – skomentował Adam Kiciński.

Umowa z dotychczasowym wydawcą na terenie Ameryki Północnej, czyli Atari, została rozwiązana za porozumieniem stron. Atari z końcem tego roku przestanie być dystrybutorem jakichkolwiek produktów CD Projekt RED. Prawa do dystrybucji pierwszej części Wiedźmina w całości powracają do spółki CD Projekt RED. Wydawcą gry Wiedźmin 2 na PC w Ameryce Północnej od początku 2012 roku będzie Warner Bros. Interactive Entertainment.


Następny artykuł » zamknij

Salon24 pozyskał inwestora

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy