Struktura programu Horyzont 2020

12-10-2015, 17:56

Zamiast realizować kilka różnych programów dotyczących badań i rozwoju oraz budowania dobrobytu społecznego w krajach członkowskich Unii Europejskiej, zdecydowano się na skonstruowanie nowego, dużego programu pod nazwą „Horyzont 2020”. Na czym on polega i jaką posiada strukturę?

3 priorytety w super programie unijnym

Europejski program „Horyzont 2020”, nazywany z języka angielskiego „Horizon 2020 Funding”, jest działaniem łączącym w sobie różne priorytety, które wzajemnie się uzupełniają i umacniają. Wymienić należy wśród nich:

  • Excellence in science - Doskonała baza naukowa;
  • Industrial leadership - Wiodąca pozycja w przemyśle;
  • Societal challenges - Wyzwania społeczne.

Realizacja tych priorytetów przez Unię Europejską, za pośrednictwem podmiotów zlokalizowanych na terenie całej Wspólnoty, pozwoli na zwiększenie konkurencyjności gospodarki europejskiej i dobrostanu społeczeństwa w szerokim wymiarze i perspektywie czasowej.

Jak podnosić poziom doskonałości europejskiej nauki?

Nauka jest jedyną drogą prowadzącą do postępu i wdrażania ciekawych wynalazków w życie. W ramach pierwszego z priorytetów Programu Horyzont 2020 UE dążyć będzie do podnoszenia poziomu doskonałości europejskiej bazy naukowej. W ten sposób będzie można zapewnić korespondencję z naukowcami z całego świata. Konieczne jest wspieranie zdolnych, twórczy osób i tworzonych przez nie zespołów, aby mogli bez przeszkód natury formalnej i finansowej realizować cenne badania, które zagwarantują długoterminową konkurencyjność Europy na świecie. Horyzont 2020 ma finansować podejmowaną, międzynarodową współpracę badawczą, dzięki czemu można będzie wspierać przyszłe i powstające technologie. Naukowcy będą mogli korzystać ze szkoleń i światowej klasy infrastruktury badawczej, ponieważ uzyskają na ten cel niezbędne środki finansowe.

europe

Europa bardziej atrakcyjna - w jaki sposób spełnić to założenie?

Tworząc program Horyzont 2020 Unia Europejska założyła, że jednym z jego podstawowych celów będzie poprawa atrakcyjności Europy jako miejsca na inwestycje w zakresie badań naukowych i szeroko rozumianych innowacji. Poprzez zapewnienie europejskim przedsiębiorstwom finansowania, będzie można zmaksymalizować ich potencjał wzrostu. Z kolei, sektor MŚP uzyska wsparcie, które umożliwi im rozwój i przekształcenie się w duże, wiodące przedsiębiorstwa funkcjonujące w skali międzynarodowej.

Europa 2020 w nowym wydaniu

Trzecim priorytetem Horyzontu 2020 jest polityczna strategia Europa 2020, która ma odpowiadać na wyzwania społeczne nowoczesnego narodu europejskiego. Cel ten ma  łagodzić obawy żywione przez obywateli w samej Europie, jak i na całym świecie oraz rozwiązywać pojawiające się problemy.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: