Strona Radio ZET z certyfikatem "Web for all"

18-06-2010, 12:42

Strona internetowa Radia ZET została dostosowana do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących. Radiozet.pl to pierwszy w Polsce radiowy serwis informacyjny, który uzyskał certyfikat potwierdzający spełnienie międzynarodowych standardów w tym zakresie.

Osoby niewidome i niedowidzące mogą już w pełni korzystać z zasobów strony internetowej Radia ZET - radiozet.pl. Serwis został wyposażony w system powiększania czcionek, a także drugą wersję strony w kontraście – funkcjonalność bardzo przydatną dla osób niedowidzących.

Z kolei niewidomi, używając tzw. czytarek internetowych, które zmieniają tekst i grafikę na głos, mogą bez problemu zapoznać się z dostępną treścią. Niewidomi konsultanci, którzy testowali serwis, pozytywnie ocenili wprowadzone zmiany, potwierdzając jego funkcjonalność i łatwość nawigacji.

>> Czytaj też: Najlepsza witryna bez barier

Poświadczeniem przyjazności strony osobom niewidomym i niedowidzącym jest uzyskany certyfikat „Web for all” przyznawany w ramach Programu Bez Dyskryminacji, który promuje ideę równego dostępu do zasobów sieci internetowej.

- Portal radiozet.pl to pierwszy w Polsce radiowy serwis informacyjny, który został w pełni dostosowany do najważniejszych wytycznych międzynarodowej instytucji dbającej o równy dostęp do stron WWW – W3C (World Wide Web Consortium). Oznacza to, że każda osoba niewidoma lub niedowidząca może zapoznać się z treściami dostępnymi na stronie radia – mówi Piotr Lisiecki koordynator Projektu Bez Dyskryminacji.

W zeszłym roku informowaliśmy, że serwis TVP otrzymał ocenę dobrą, a TVN24.pl niedostateczną w audycie przeprowadzonym przez Widzialni.eu.

>> Czytaj też: Druga edycja konkursu Strona Internetowa Bez Barier


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Tematy pokrewne:  

tag Web for alltag Radio ZETtag dostępność stron
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031