Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Stołeczne spotkanie przedstawicieli wyjątkowo innowacyjnych startupów

30-05-2019, 20:05

Zakończyła się 2. edycja programu V4 Startup Force, pierwszego projektu grantowego dla młodych firm z państw Grupy Wyszehradzkiej. Inicjatywa jest efektem współpracy MIT Enterprise Forum CEE z partnerami regionalnymi z Czech, Słowacji i Węgier. Wśród finalistów projektu znalazł się polski startup Renderro.

V4 Startup Force to inicjatywa węgierskiego inkubatora Design Terminal tworzona przy udziale regionalnych partnerów z państw Grupy Wyszehradzkiej. Celem przedsięwzięcia jest mobilizacja i wzmacnianie współpracy biznesowej pomiędzy państwami oraz wsparcie ekosystemu startupów i liderów rynku. Partnerem programu po stronie polskiej jest MIT Enterprise Forum CEE, czeskiej – inkubator UP21, natomiast słowackiej – międzynarodowe biuro coworkingowe Campus. Projekt wspierany jest przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.

O uczestnikach

  • Czeski Whalebone dostarcza rozwiązania w obszarze cyberbezpieczeństwa, które chronią sieć przed szkodliwym oprogramowaniem i dostępem do zainfekowanych stron internetowych.
  • Węgierski H4 jest członkiem międzynarodowej grupy oferującej narzędzia programowe, które poprawiają jakość i wydajność, głównie w przemyśle motoryzacyjnym, oraz optymalizują procesy operacyjne i eliminują błędy w zarządzaniu audytami oraz systemach zapewnienia jakości lub wiedzy.
  • Słowacki Virtual Everything tworzy ramy VR/AR (wirtualna rzeczywistość/rozszerzona rzeczywistość) i rozwiązania programowe, aby pomóc firmom w ulepszaniu i rozszerzaniu działań związanych ze sprzedażą, marketingiem, rozwojem produktów i szkoleniem pracowników.
  • Polski Renderro to startup rozwijający przestrzeń chmurową z dużą pamięcią masową i wysoką wydajnością, która pomaga filmowcom, animatorom, grafikom, inżynierom i architektom w przechowywaniu ich prac. Technologia jest odpowiedzią m.in. na problem drogich i nieporęcznych komputerów potrzebnych do pracy z materiałami video.

Program rozpoczął się 6 maja w Budapeszcie, po czym startupy wyruszyły w 10-dniową podróż do pozostałych trzech stolic państw Grupy Wyszehradzkiej, gdzie spotkały się z największymi nazwiskami reprezentującymi lokalne ekosystemy startupowe.

Łukasz Owczarek, Head of Acceleration w programie MIT Enterprise Forum CEE, zaznacza, że oprócz nacisku na rozwój przedsiębiorstw, program skupia się także na tworzeniu silnych więzi między uczestnikami z różnych krajów, dlatego też zespoły brały udział w licznych imprezach towarzyskich we wszystkich czterech stolicach. Finał programu odbył się 21 maja w Warszawie.

Źródło: MIT Enterprise Forum CEE


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *