Sterowniki programowalne PLC - technologia, historia, zastosowanie

27-02-2019, 18:20

Technologia niesamowicie się rozwinęła, dając nam możliwość korzystania z niej w różnych dziedzinach życia. Najwięcej oczywiście korzysta się z niej w przemyśle – co wpływa pozytywnie i na inne branże. Jednym z dokonań technologicznych, które są dość często używane, są sterowniki programowalne PLC. To niezwykłe urządzenia, przeznaczone do sterowania pracą maszyny czy urządzenia technologicznego – bardzo nowoczesne i niesamowicie przydatne. Ci, którzy zajmują się technologiami czy pracują w przemyśle zapewne już się z nimi zetknęli. Niekoniecznie jednak wiedzą jak to wszystko działa czy skąd się wzięło! Tym bardziej osoby, które nie miały jeszcze styczności z tym sprzętem, nie wiedzą do czego się on w ogóle przydaje! Jako że wiedza ta jest bardzo ciekawa, warto dowiedzieć się o nich więcej! Do czego służą? Jak działają programowalne sterowniki logiczne? I gdzie je można kupić?

mat partnera

Czym są mikroprocesory PLC?

Nazwa PLC pochodzi od angielskich słów „programmable logic controller”, co oznacza dokładnie po polsku „programowalny sterownik logiczny”. Nazwa postronnym osobom niewiele mówi, więc warto wyjaśnić, że jest to uniwersalne narzędzie procesorowe, przeznaczone do sterowania maszyną czy jakimś urządzeniem technologicznym. To uniwersalne narzędzia, które jednak dostosowuje się do odpowiedniego sprzętu poprzez stosowne programowanie. Sterowniki jednak wyróżniają się na tle innych, podobnych urządzeń – ich cechą szczególną jest cykliczny obieg pamięci programu.

Jakie jest zastosowanie PLC?

Sterowniki programowalne PLC pracują w sposób cykliczny. Cykl ich pracy można rozpisać w następujący sposób: (kolejno) autodiagnostyka, odczyt wejść, wykonanie programu, zadania komunikacyjne, ustawienia wyjść. Bardzo ważną rolę odkrywa tu poprawność programowania. To właśnie od niej zależy odpowiednia praca sprzętu – a w konsekwencji także i maszyny. Jeśli chodzi o sam proces powstania podobnego urządzenia, jego historia sięga lat 60’ XX wieku. Dokładnie w roku 1968 inżynierowie amerykańskiego przemysłu samochodowego wyszli z pomysłem wprowadzenia nowego typu sterownika. Udało im się tego dokonać w roku 1970, a następnie PLC zaczęły się rozpowszechniać – w tej chwili są wykorzystywane niezwykle często!

Gdzie można kupić PLC?

Widać już, że PLC jest czym, co bardzo się przydaje. Współczesne urządzenia tego typu są bardzo nowoczesne i działają poprawnie nawet w trudnych warunkach, o które w trakcie pracy na halach przemysłowych nie jest wcale trudno. Gdzie jednak można kupić dobre sterowniki tego typu? Warto sprawdzić na stronie shemeck.pl. To strona firmy Shemeck, założonej w 2010 roku, która zajmuje się dostarczaniem klientom rozwiązań spełniających ich potrzeby z zakresu automatyzacji i informatyzacji w przemyśle. Na stronie firmy można zakupić doskonałej jakości programowalne sterowniki logiczne, zintegrowane z panelami operatorskimi HMI. Wszystko najlepszej jakości, nowoczesne oraz w rozsądnej cenie. Szeroki wybór przyciąga licznych klientów - warto więc sprawdzić samodzielnie co znajduje się w asortymencie firmy.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: