Startupy: 5 dni warsztatów, 6 miesięcy akceleracji i 75 000 zł do pozyskania w programie SCALE

24-03-2015, 11:27

Zgłoszenia tylko do 31 marca! Dotychczasowa biała plama na startupowej mapie Polski - Toruń - dynamicznie się rozwija. Smart Space - inkubator będący częścią Exea Data Center - uruchomił pierwszy w tym regionie program akceleracji, który rozpocznie się 13 kwietnia. Na wybrane projekty czeka 5 dni warsztatów, 6 miesięcy akceleracji oraz 75 000 zł inwestycji seed.

www.scale.smartspace.io

Smart Space przygotował program nietypowy. Będzie się on składał z dwóch etapów, a przyjętych zostanie tylko 5 zespołów.

Pierwszy z nich to pięciodniowe warsztaty w dniach od 13 do 17 kwietnia. Wybrane projekty pod okiem mentorów będą pracować nad najważniejszymi przy budowie startupu elementami: od customer development przez ux i design po marketing i sprzedaż. Ostatniego dnia zaprezentują się podczas demo day, czyli publicznej prezentacji.

Spośród startupów uczestniczących w warsztatach wyłonione zostaną te, które otrzymają zaproszenie do drugiego etapu, co wiąże się z szerokim wsparciem merytorycznym i technicznym oraz inwestycją seed w wysokości 75 000 PLN. Projekty w drugim etapie dostaną dostęp do siatki ponad 30 mentorów oraz licznych narzędzi – od analityki IBM, przez licencje na oprogramowanie i produkty Microsoftu, a także infrastrukturę Exea Data Center i miejsce do pracy w kreatywnych przestrzeniach inkubatora Smart Space, po startupowe usługi, jak hosting Zenbox czy monitoring internetu od Brand24.

Zarówno mentorzy, jak i partnerzy programu byli wybierani pod takim kątem, by być w stanie jak najlepiej pomóc startupom będącym grupą docelową programu. Smart Space celuje w projekty z obszarów Big Data, SaaS i mobile.

Interesują nas przede wszystkim startupy z tych trzech obszarów, ale jeśli zgłosi się interesujący projekt spoza tego zakresu, również się nad nim pochylimy – tłumaczy Łukasz Ozimek, head of Smart Space. – Projekty, których szukamy, muszą być na etapie alphy lub wczesnej bety. Ze wszystkich zgłoszeń wybierzemy pięć, które zaprosimy do udziału w programie.

Wśród partnerów programu SCALE znalazły się polskie fundusze inwestycyjne (Innovation Nest, SATUS, hub:raum Kraków, SpeedUp Group), doświadczone startupy (Brand24, Sotrender, Zenbox) oraz korporacje, jak IBM czy Microsoft. Ich przedstawiciele zasilili siatkę mentorów.

Zgłoszenia do SCALE przyjmowane są do 31 marca. Aplikować można przez stronę:

www.scale.smartspace.io


Tematy pokrewne:  

tag Toruńtag startupytag Smart Spacetag SCALEtag inwestycje
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy