Startup Grind Warsaw #3 ENERGIA

25-07-2014, 14:19

Startup Grind Warsaw po raz trzeci w tym roku zaprasza na inspirujące rozmowy o biznesie. Tym razem energetycznie - startup studentów z PW, dyrektor innowacji i główny ekonomista z PKN ORLEN, europejski inwestor KIC InnoEnergy i finansujący innowacyjne projekty R&D z branży energetycznej NCBiR.

Startup Grind Warsaw Energy

Energetyka jak każda branża ma swoje mniejsze i większe wyzwania. Pracują nad nimi duże korporacje z milionowymi budżetami, naukowcy w zaciszu uczelnianych laboratoriów wsparci grantami od instytucji publicznych i w końcu startupy, w których energia założycieli przewyższa często posiadany kapitał, ale nie przeszkadza to w realizacji marzeń o rozwiązaniu, które zmieni świat.

Podczas wydarzenia Startup Grind Warsaw pokazujemy fantastycznych założycieli startupów, doświadczonych przedsiębiorców, godnych zaufania inwestorów i nakreślających obraz rynku ekspertów.

Startup Grind Warsaw Energy prelegenciW najbliższej edycji poświęconej tematyce ENERGII porozmawiamy ze studentem Politechniki Warszawskiej - Karolem Bieleckim, który znalazł interesujące zastosowanie w branży dla dronów z kamerami termowizyjnymi i systemem monitorowania. Założył z kolegami startup Trójfazowy, który przy zainteresowaniu dużych graczy na rynku może rozwinąć skrzydła i rozwiązać wiele aktualnych problemów. Karol opowie o tym, z jakimi wyzwaniami boryka się, oferując swoje innowacyjne rozwiązanie i czego potrzebuje, żeby móc zmienić świat.

Chwilę później o współpracy ze startupami i naukowcami porozmawiamy z przedstawicielem świata korporacji Arkadiuszem Świerczewskim. Przez 8 lat inwestor w funduszu Warsaw Equity Holding, od kwietnia tego roku odpowiada za strategię innowacji w PKN ORLEN S.A. - największym koncernie paliwowym w tej części Europy. Wspólnie postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy tak duża organizacja potrzebuje startupów, czy może to one bardziej potrzebują jej? 

Głośno o potrzebie innowacji w energetyce mówi Unia Europejska, alternatywne źródła energii, zwiększanie efektywności konwencjonalnych źródeł energii, inteligentne zarządzanie to tematy, w których rozwiązania wymagają dużych nakładów inwestycyjnych. Co ma zrobić naukowiec czy startup, który ma pomysł, a może nawet prototyp, a nie ma zaplecza biznesowego ani finansowego, żeby przekuć go na komercyjne rozwiązanie? O tym porozmawiamy z Markiem Marcem, który rozwija w Polsce KIC InnoEnergy inwestujące w energetyczne projekty. Wcześniej jako broker innowacji na Politechnice Gdańskiej budował relacje pomiędzy nauką i biznesem, z tym doświadczeniem, będąc już "po drugiej stronie lustra", pomaga młodym innowacyjnym zmieniać Europę na lepszą.

Nie chcemy studzić entuzjazmu i optymizmu kipiącego w startupach, ale chcemy nakreślić realia, w jakich się znajdujemy i wskazać pewne ograniczenia prawne i ekonomiczne w temacie startupowych innowacji. Pomoże nam w tym główny ekonomista PKN ORLEN Adam Czyżewski, który podzieli się z nami makroekonomicznym spojrzeniem na polski rynek energetyczny. Może uda nam się znaleźć rozwiązanie, które pomoże zrozumieć, co i jak możemy zrobić, żeby zamiast mówić o innowacjach wprowadzać je i chwalić się uzyskanymi efektami.

Wiele energetycznych projektów badawczych wspieranych jest w naszym kraju przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. O tym, nad czym pracują doktorzy i profesorowie, z kim znajdują wspólny język przy opracowywaniu nowoczesnych rozwiązań dla energetycznego biznesu, porozmawiamy z zastępcą dyrektora NCBiR - Leszkiem Grabarczykiem.

Po wywiadach przeplatanych rozmowami z uczestnikami na widowni, będzie czas na networking. Jeśli jesteś naukowcem, studentem albo startupem i chcesz porozmawiać z prelegentami albo zaproszonymi gośćmi zajmującymi się profesjonalnie tematem inwestycji i energii w Polsce, to masz ku temu okazję. Zbudowaliśmy most, po którym wystarczy przejść na drugą stronę.

Do zobaczenia 31.07.2014 o godzinie 18:00. Więcej o Startup Grind Warsaw przeczytać można tutaj: http://startupgrind.com/warsaw/

Po szczegóły wydarzenia i rejestrację zapraszamy tu: http://startupgrind.com/event/ 

AGENDA         

17:30    Networking i przekąski

18:00    Wywiad przy kominku ze Startupem: Karol Bielecki

18:30    Wywiad przy kominku z Przedsiębiorcą: Arkadiusz Świerczewski

19:00    Przerwa

19:10    Wywiad przy kominku z Inwestorem: Marek Marzec

19:40    Wywiad przy kominku z Expertem: Adam Czyżewski

20:10    Wywiad przy kominku z Expertem: Leszek Grabarczyk

20:40    Networking i przekąski


Tematy pokrewne:  

tag startupytag Startup Grind Warsawtag energia
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031