Startuje piąta edycja MIT Enterprise Forum Poland

29-05-2018, 16:49

MIT Enterprise Forum Poland jest programem akceleracyjnym dla startupów technologicznych, a jego cel to wspieranie firm tworzących rozwiązania dla branży ubezpieczeniowej. W najnowszej edycji projektu zostanie uruchomiona ścieżka InsurTech - startupy, które się do niej zakwalifikują, zyskają m.in. dostęp do mentorów oraz pomoc w udoskonalaniu produktów i usług.

W Europie rozwój startupów technologicznych związanych z ubezpieczeniami na przestrzeni ostatnich lat przybrał na sile. Coraz głośniej mówi się, że robotyzacja, Internet Rzeczy, telematyka czy inteligentne systemy OCR to technologie, które w niedalekiej przyszłości mają szansę zrewolucjonizować branżę ubezpieczeniową , jak mówi Bogusława Skowroński, członek zarządu Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej, organizatora programu MIT Enterprise Forum w Polsce.

Potencjał rozwoju polskiego rynku ubezpieczeń wciąż jest ogromny. Jak wynika z raportu „Dojrzałość Finansowa Polaków”, prawie każdy kierowca ma obowiązkową polisę OC, ale tylko 46% Polaków ubezpiecza swoje domy i mieszkania, a zaledwie co czwarty posiada indywidualną polisę na życie. Jednocześnie swoją obecność na rynku coraz bardziej zaznacza młode pokolenie, cechujące się dużą siłą nabywczą i entuzjastycznym podejściem do nowych, innowacyjnych rozwiązań. A tych coraz więcej tworzonych jest w polskim ekosystemie startupowym.

Małgorzata Kostecka z Nationale-Nederlanden, uważa, że szczególnym wyzwaniem jest przygotowanie atrakcyjnej oferty dla młodych. Pokolenie Y oczekuje, że produkty będą dostępne online i dostosowywane do ich aktualnych potrzeb, np. będzie można je włączać i wyłączać w wybranym momencie. Współpraca ze startupami daje ubezpieczycielom szansę dopasowania się do zmieniającego się świata, w którym coraz popularniejsze stają się platformy, gdzie ubezpieczenie jest tylko jedną ze składowych.

Źródło: Nationale-Nederlanden


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy