Start akcji „Dość Papierowych Rachunków. Chcę płacić bezpiecznie”

PATRONAT MEDIALNY 04-11-2010, 17:32

Rusza akcja społeczna, której celem jest popularyzacja w Polsce alternatywnych, elektronicznych rozwiązań dotyczących płatności za usługi, w szczególności popularnego w wielu krajach tzw. EBPP. Na stronie internetowej kampanii (www.doscpapierowych.pl) można poprzeć akcję, a także skierować do największych polskich usługodawców zapytania o możliwość otrzymywania rachunków na elektroniczne konto bankowe. Organizatorem akcji jest Fundacja Komunikacja 2.0.

Akcja jest odpowiedzią na niebezpieczeństwa (brak kontroli, niedoręczenia, spóźnienia) i utrudnienia związane z tym, że w Polsce codziennie wysyłanych jest do klientów indywidualnych ponad 1 milion papierowych rachunków. Na innych rynkach (m.in. w Skandynawii) funkcjonują rozwiązania typu EBPP (Electronic Bill Presentment and Payment - elektroniczna prezentacja i płatność rachunków).

Takie rozwiązanie polega na elektronicznym dostarczaniu rachunków od dostawców usług w jedno miejsce, np. bezpośrednio na konto w systemie bankowości elektronicznej. Można je zobaczyć, a następnie opłacić. W Polsce tylko nieliczni usługodawcy udostępniają swoim klientom taką możliwość. Akcja stawia pytanie: dlaczego?

>> Czytaj także: Wyrzucamy 6 mld złotych rocznie na papierowe faktury

Organizatorem akcji jest Fundacja Komunikacja 2.0 zajmująca się edukacją w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii komunikacyjnych w biznesie. Akcja potrwa przynajmniej do końca roku i obejmie całą Polskę.

Na potrzeby akcji została stworzona specjalna strona internetowa: www.doscpapierowych.pl. Działania prowadzone będą także w serwisach społecznościowych, m.in. na uruchomionym fun page'u na Facebooku - facebook.com/DoscPapierowychRachunkow. W ramach akcji odbędą się również badania opinii konsumentów.

Akcja prowadzona jest pod patronatami m.in. portali Dziennik Internautów, FinanseOsobiste.pl i Lanpolis.pl.


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy