Stały dostęp od Dialogu niedługo w całej Polsce

28-10-2006, 17:34

Użytkownicy linii telefonicznej Telekomunikacji Polskiej będą mieli za kilka miesięcy dostęp do kolejnej, oprócz neostrady+ i DSL, oferty stałego dostępu do internetu - Dialnet DSL, świadczonej przez Telefonię Dialog S.A.

W tym tygodniu Dialog oraz Telekomunikacja podpisały umowę, na mocy której Dialog uzyska dostęp do sieci TP na potrzeby sprzedaży swoich usług szerokopasmowej transmisji danych (BSA - bitstream access).

Oferta Dialogu w sieci TP ma zostać wprowadzona w 2007 roku, obecnie firmy nie są jednak w stanie podać dokładnego terminu. Wszystko zależy od daty uzyskania fizycznego dostępu przez Dialog do sieci TP oraz tego, jak szybko będą uzgadniane dodatkowe warunki współpracy między stronami.

Z informacji przekazanych przez przedstawicieli Dialogu wynika, że firma ta pracuje w tej chwili nad technicznym aspektem dostępu do węzłów sieci TP, dostosowaniem informatycznych aplikacji bazodanowych i rozliczeniowych oraz nad przygotowaniem oferty produktowej skierowanej do klientów TP.

Dialog chce zaoferować klientom TP identyczną ofertę szerokopasmowego dostępu do internetu jak w swojej własnej sieci. Nieoficjalne mówi się, że oferta ta będzie dostępna także dla klientów korzystających z Planu Socjalnego TP - donosi serwis FKN.pl. Możliwe, że w związku z tym Telekomunikacja planuje także otworzyć swoją ofertę stałego dostępu do internetu na te osoby.

Dialog oczekuje także na decyzję Urzędu Komunikacji Elektronicznej w sprawie usług hurtowego zakupu abonamentu (WLR - Wholesale Line Rental) od TP. Firma spodziewa się, że do końca listopada zapadnie ostateczna decyzja z zapisem natychmiastowej wykonalności. Dzięki temu Dialog stałby się kolejną, po Tele2, firmą oferującą na łączach Telekomunikacji Polskiej abonament na usługi telefonii stacjonarnej.

Sławomir Szych, prezes zarządu Telefonii Dialog, poinformował, że firma przymierza się już do wprowadzenia propozycji pakietów łączących obie usługi (stałego dostępu do internetu oraz abonamentu telefonicznego) dla klientów korzystających z sieci TP, a także udostępnienia pakietów internetowych powiązanych z usługami telefonii internetowej świadczonymi pod marką NewFon.

Źródło: Dialog, FKN.pl
Tematy pokrewne:  

tag transmisja danychtag DSLtag DialNettag BSA
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy