Sprzedaż faktur – nowoczesny sposób finansowania działalności firmy

28-07-2017, 07:50

Dopiero wystartowałeś z własnym pomysłem na biznes, a może już od pewnego czasu dryfujesz po tych samych wodach co konkurencja bez możliwości zmiany kursu? Twoi kontrahenci mają jeszcze ponad 30 dni na spłatę faktur, a Ty potrzebujesz dodatkowych środków na inwestycje? Zobacz, jak zdobyć fundusze, które pomogą Twojej firmie nabrać wiatru w żagle.

monevia faktoring

Jak pozyskać dodatkowe środki na rozwój firmy?

Faktury z odroczonym terminem płatności powodują zamrożenie części kapitału, często będąc jednym z czynników hamujących rozwój mikro i małych przedsiębiorstw. Sprzedaż wierzytelności we wcześniejszym terminie wyspecjalizowanym podmiotom to sposób na zachowanie płynności finansowej pozwalającej na spłatę bieżących zobowiązań oraz umożliwiającej podjęcie nowych inwestycji takich jak: zakup nowoczesnego sprzętu lub maszyn produkcyjnych, zatrudnienie nowych pracowników, zatowarowanie sklepu czy wynajem biura w prestiżowej lokalizacji.

Warto sprawdzić ofertę firmy Monevia.pl - która oferuje usługi z zakresu pełnego faktoringu.

Co zyskasz, sprzedając swoje faktury?

  • Wzrost konkurencyjności firmy

Otrzymując gotówkę ze sprzedaży faktur zaraz po jej wystawieniu, możesz swobodnie inwestować w rozwiązania, które podniosą konkurencyjność Twojego biznesu, nie czekając na opłatę faktur przez kontrahentów. To zadanie przejmie profesjonalna firma zajmująca się ich wykupem, której obowiązkiem będzie zawiadomienie Twoich klientów o cesji oraz zmianie wierzyciela.

  • Stały dopływ gotówki

Sprzedaż faktur z odroczonym terminem płatności wpływa na przyspieszenie obiegu kapitału, umożliwiając realizację nowych projektów czy uregulowanie bieżących zobowiązań bez konieczności zaciągania wysoko oprocentowanych kredytów lub pożyczek.

  • Oszczędność czasu

Nowoczesna platforma online pozwala na szybkie odzyskanie gotówki za wystawione faktury, ułatwiając dostęp do wszystkich ważnych dokumentów.

  • Bezpieczną współpracę z najlepszymi na rynku

Wyspecjalizowane podmioty zajmujące się wykupem faktur zweryfikują wypłacalność Twoich kontrahentów. Dzięki temu unikniesz strat związanych z podjęciem ryzykownej współpracy z firmami, które nie będą w stanie uregulować swoich należności.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag sprzedaż fakturtag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: