SpringBoard czeka na startupy z Polski (wideo)

25-01-2012, 06:10

Następny program SpringBoard startuje już w kwietniu, jednak starać się o wsparcie akceleratora można tylko do 29 stycznia. Nie brakuje również konkurentów.

Jak w rozmowie z Dziennikiem Internautów przyznaje Joe Goube, tylko 10 ze wszystkich zgłoszonych pomysłów ma szansę na dofinansowanie ze strony SpringBoard. Na szczęśliwców czeka jednak cała lista udogodnień.

Czytaj także: Zacznij.biz - znajdź swojego Anioła

Za około 6% udziałów w rozwijanym startupie SpringBoard oferuje wsparcie ze strony mentorów oraz 5 tysięcy funtów (przez każdy z trzech miesięcy) dla twórców innowacyjnych projektów. Do tego liczyć można również na przestrzeń biurową, gdzie jak zapewniają twórcy, łatwo zintegrować się z brytyjskim środowiskiem biznesowym.

Wśród osób wspierających młode biznesy znajdziemy m.in. specjalistów z firm: Google, Microsoft, PayPal, Amazon, Orange czy O2. Choć akcelerator z definicji przeznaczony jest dla startupów we wczesnej fazie rozwoju, jak tłumaczy Goube, nie zawsze jest to regułą. Jednym z przykładów może być tu witryna MiniMons, która podczas dołączania do projektu mogła się pochwalić już niemal 200 tysiącami użytkowników.

- Interesujemy się bardziej zespołami stojącymi za biznesami, niż samymi ich pomysłami - zapewnia w rozmowie z Dziennikiem Internautów Goube. - Program wspierania startupów kiedyś się skończy, jednak wciąż będą one mogły polegać na sieci mentorów, jakich spotkali ich twórcy podczas SpringBoard.

Swoje zgłoszenia do programu mogą przesyłać właściciele interesujących pomysłów z całego świata. Odpowiedni formularz wypełnić należy na stronie brytyjskiego akceleratora, gdzie znaleźć można również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czytaj także: Jak zarabiać na religii? (wideo)


Źródło: DI24.pl
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031