Sprawdź, czy Twój lekarz podpisał deklarację wiary

29-05-2014, 10:03

2,5 tys. lekarzy i studentów medycyny złożyło podpis pod sześciopunktową deklaracją wiary, uznając m.in. pierwszeństwo prawa bożego nad prawem ludzkim. Od wczoraj w internecie oraz za pomocą aplikacji na Androida można sprawdzić, kto konkretnie hołduje takim przekonaniom.

Osoby podpisane pod „Deklaracją wiary lekarzy katolickich i studentów medycyny w przedmiocie płciowości i płodności ludzkiej” zobowiązują się do wierności własnemu, chrześcijańskiemu sumieniu, które ma pierwszeństwo przed prawem stanowionym. Pełną treść zobowiązania można znaleźć na stronie deklaracja-wiary.pl, na której znajduje się też zachęta do dalszego nadsyłania deklaracji i zapowiedź udostępnienia szczegółowego sprawozdania z prowadzonej akcji.

Niestety nie zawiera ona nazw miejscowości, w których praktykują wymienieni lekarze. Takie informacje znajdziemy jednak w serwisie Prześwietl.pl - jego twórcy przygotowali zestawienie lekarzy prowadzących prywatne praktyki lekarskie, którzy podpisali deklarację.

Użytkownicy urządzeń z Androidem mogą również skorzystać z aplikacji „Sprawdź lekarza” udostępnionej wczoraj w sklepie Google Play, która bazuje na poniższej liście.

Aktualizacja: Jak zauważył jeden z naszych Czytelników, na stronie deklaracja-wiary.pl pojawiła się nowa wersja listy.


To warto przeczytaćfot. EtereutiKomentarze
comments powered by Disqus
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.