Społecznościowe gotowanie z Cooklet (wideo)

31-08-2010, 18:41

Zeszyty z zapiskami, powycinane kartki z gazet razem z setkami zakładek w przeglądarce nie ułatwiają działań w kuchni. Wrocławska firma IKS, we współpracy z Adobe Systems Inc., pochyliła się nad tematem i prezentuje efekt swej dwunastomiesięcznej pracy – Cooklet.

Cooklet to platforma kulinarno–społecznościowa. Jej ideą jest organizacja przepisów kulinarnych przy pomocy wygodnych w użyciu, interaktywnych książek kucharskich. To miejsce współpracy i wymiany doświadczeń między użytkownikami a twórcami treści.

>> Czytaj też: Z pomocą Intela wyświetl przepis na stole kuchennym (wideo)

Sonda
Lubisz gotować?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Cooklet jest przeznaczony dla prawdziwych smakoszy. To również niemała gratka dla blogerów kulinarnych, ponieważ platforma daje możliwość nowych interakcji z użytkownikami.

Centrum platformy jest strona internetowa oparta na standardowym języku HTML, jednocześnie wzbogacona użytecznymi dodatkami technologicznymi spod znaku Adobe. Najistotniejszym elementem wykorzystującym Flash jest interaktywny tryb przeglądania przepisów mający postać zbliżoną do rzeczywistych książek kucharskich oraz dodatki np. MultiTimer i Konwerter Miar. Uzupełnieniem platformy jest serwis dla urządzeń przenośnych Cooklet.mobi oraz dwie aplikacje:

  • Cooklet App: desktopowa przeglądarka przepisów, oparta na technologii Adobe AIR,
  • Cooklet Lite: mobilny „szef kuchni”, bazujący na rozwiązaniach Flash Lite.

Aplikacja z przepisami - Cooklet
fot. Cooklet.com - Aplikacja z przepisami - Cooklet
Całość używa rozbudowanych rozwiązań programistycznych, takich jak sieci neuronowe, jednocześnie umożliwiając pełną synchronizację pomiędzy wszystkimi elementami systemu. Warto zauważyć, że dodawane przepisy są automatycznie tłumaczone na wybrany język. Póki co do wyboru są dwa: polski i angielski, ale wraz z rozwojem platformy będziemy mogli spodziewać się poszerzenia tej „listy”.

>> Czytaj też: oFeminin - nowy serwis (rzekomo) dla nowoczesnych Polek

Znalezione przepisy można sortować, filtrować oraz porównywać między sobą, a te, które przypadną nam do gustu, możemy przeciągnąć do naszej własnej książki kucharskiej lub od razu do listy zakupów. W przygotowaniu dań lub napojów pomocny jest Multitimer i Konwerter. Ten pierwszy przydaje się wtedy, gdy musimy odmierzać czas potrzebny np. do ugotowania makaronu. Konwerter natomiast w łatwy sposób przeliczy wybrane jednostki miar.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031