Spawarka transformatorowa a inwertorowa – czym się różnią, jakie mają wady i zalety?

04-06-2018, 07:05

Spawarki są różne. Mają inne parametry, wykorzystuje się ich podczas różnych prac. Warto jednak przypomnieć sobie o dwóch najpopularniejszych rodzajach urządzeń spawających. Mowa o tak zwanych transformatorach i inwertorach. Którą z nich wybrać dla siebie?

Wybór odpowiedniej spawarki do naszych prac może być nie lada wyzwaniem, jeśli się na nich nie znamy tak dokładnie, jak wymaga od tego sytuacja. Dlatego właśnie dziś przypomnimy sobie wady i zalety spawarki transformatorowej oraz inwertorowej. Dzięki temu zestawieniu łatwiej nam będzie podjąć decyzję odnośnie kupna którejś z nich.

1. Spawarka inwertorowa: wady i zalety

Mówiąc o cechach inwertora, warto zacząć od ustalenia jego wielkości. Spawarki tego typu są małe i nie ważą dużo. Dlatego właśnie okazują się być idealnymi narzędziami do pracy mobilnej, podczas której poruszanie się jest istotne. Dzięki temu, że urządzenie pobiera naprawdę mało mocy, nie przegrzewa się, może pracować dłużej i charakteryzuje się niskim poborem energii. Trzeba zwrócić uwagę również na jakość spawania tym typem urządzenia. Jest ona naprawdę wysoka, spawy są dokładne i wyglądają estetycznie. Nie można jednak zapominać również o tym, że typ elektrody nie wpływa na spawarkę, co jest kwestią bardzo ważną. Zaletą spawarki inwertorowej, o której można jeszcze wspomnieć, jest możliwość spawania różnymi metodami (MIG/MAG oraz MMA/TIG).

ideal-v-arc-201-pro

Urządzenie spawalnicze IDEAL V-ARC 201 PRO. Źródło: https://ekod.com.pl/oferta/urzadzenia-spawalnicze/

Jeśli chodzi natomiast o wady tego urządzenia, trzeba przytoczyć tu dość wysoką cenę, zaawansowaną budowę, którą zrozumieją tylko ci, którzy znają się na tego typu sprzęcie, oraz podatność na uszkodzenia, delikatność.

2. Spawarka transformatorowa: wady i zalety

Urządzenie transformatorowe charakteryzuje przede wszystkim niska cena, która daje transformatorom przewagę nad inwertorami. Dodatkowo na korzyść tego rodzaju urządzenia wpływa jego łatwa budowa i brak skomplikowania w konstrukcji. Poza tym spawarka nie będzie nam się często psuła, ponieważ wykazuje się dużą odpornością na różnorodne działania z zewnątrz i uszkodzenia. Warto wspomnieć, że – podobnie jak inwertorowa – ta spawarka może również pracować w różnych metodach spawania (MIG/MAG oraz MMA).

Jeśli mamy mówić o wadach transformatorów – trzeba tu wspomnieć o dość dużych gabarytach i przez to niemałej wadze urządzeń, co uniemożliwia ich mobilność. Dodatkowo transformatory długo się chłodzą i charakteryzują się niskim cyklem pracy. Ponadto nie można zapominać o spawach, które nierzadko nie są najlepszej jakości.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 
Serwisy specjalne: