Spam na Twitterze wciąż istotnym problemem

30-03-2011, 12:04

Mikroblogi pozwalają na szybką komunikację z milionami osób. Fakt ten nie uszedł oczywiście uwadze spamerów.

Jak wspominaliśmy niedawno, Twitter jest obiektem uwagi również europosłów, którzy badają kwestię prywatności - znacznie widoczniejszą jednak w przypadku Facebooka.

>>Czytaj także: Kalendarium zagrożeń czyhających na Twittera

Sonda
Spotkałeś się ze spamem na Twitterze?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak informuje serwis Ft.com, władze najpopularniejszej na świecie mikroblogowej witryny wciąż mają spore problemy ze spamerami. Choć jakiś czas temu administracja Twittera chwaliła się na swoim blogu, że udało jej się obniżyć liczbę spamowych wiadomości z 11 do mniej niż 1 proc., użytkowników wciąż niepokoją niektóre wiadomości.

Wygląda na to, że spamerom udało się znaleźć sposób na kontrolowanie konta o nazwie TopTweets, które obserwuje obecnie ponad milion osób. Publikowane są na nim automatycznie tweety, które algorytm uzna za wartościowe.

Takie jednak z pewnością nie były linki reklamujące strony dla dorosłych, wysłane z podejrzanie brzmiących kont "SkypeCamGirls" oraz "CamGirlTrenity. Sukces spamerów jest tu oczywisty, szczególnie że udało im się opublikować swoje linki na profilu, gdzie zwykle pojawiają się wiadomości CNN, Lindsay Lohan czy Katy Perry.

Jak pisze Jack Dorsey z Twittera, tego typu problemy są na liście rzeczy, którymi zespół deweloperów będzie się zajmował w najbliższej przyszłości.

>>Czytaj także: Czyberprzestępcy żerują na śmierci Elizabeth Taylor


Źródło: FT Tech
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930