Spadają ceny telewizorów i odtwarzaczy w technologii 3D

Forsal.pl 15-10-2010, 13:54

Telewizory 3D zdobywają rynek. Ich sprzedaż rośnie o przynajmniej kilkadziesiąt procent miesięcznie. Popyt na nie jest tak duży, że sklepy obniżają ceny. Od czerwca telewizory staniały o 10 proc.

Według danych sklepu internetowego NEO24.pl w stosunku lipiec- sierpień sprzedaż telewizorów 3D wzrosła o ponad 100 proc. Na kilkudziesięcioprocentowy wzrost wskazują też Media Markt i Saturn. Szacuje się, że miesięcznie z półek sklepowych znika już kilka tysięcy tego rodzaju odbiorników. Daje to obrót na poziomie około 10 mln zł miesięcznie.

Producenci twierdzą, że nie nadążają z realizacją zamówień ze strony odbiorców.

W naszym przypadku wysoka sprzedaż stała się możliwa dzięki rozszerzeniu asortymentu. Po 50- i 65-calowych plazmach wprowadziliśmy modele o przekątnej 42 i 46 cali – informuje Radosław Jaworski z Panasonic Marketing Europe GmbH. Zasadniczym powodem ożywienia rynku jest jednak spadek cen. – Jeszcze w czerwcu, kiedy telewizory 3D były nowością na polskim rynku, ich średnia cena wynosiła około 5 tys. zł. Dziś można je kupić za około 4,5 tys. zł – mówi Karol Darski, ekspert sklepu internetowego NEO24.pl.

Co więcej, niższe ceny nie są już spotykane wyłącznie w internecie. Od dziś Media Markt za taką cenę oferuje telewizor Samsunga 3D o wielkości 50 cali.

Więcej na ten temat w Forsal.pl: Spadają ceny telewizorów i odtwarzaczy w technologii 3D

Patrycja Otto

Forsal.pl


Następny artykuł » zamknij

HP zatrudnia dyrektora Nokii

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy