Sophos rewolucjonizuje ochronę serwerów

21-06-2017, 09:50

Sophos ogłosił, że technologia CryptoGuard będzie dostępna w produktach Sophos Server Protection. Dzięki tej optymalizacji Sophos Server Protection będzie posiadać funkcje signature-less do zwalczania ransomware - podobnie jak Sophos Intercept X dla urządzeń końcowych.

We wrześniu 2016 roku firma Sophos uruchomiła Sophos Intercept X z CryptoGuard, które w ciągu kilku sekund po wykryciu blokuje szyfrowanie danych przez ransomware. Dodając CryptoGuard do narzędzi zabezpieczenia serwera, Sophos zamyka lukę krytyczną i zapobiega atakom ransomware, które mogą pojawić się poprzez niepożądane wtargnięcia cyberprzestępców, działania użytkowników posiadających zdalny dostęp do serwera lub inne słabe strony w sieci firmy. Jeśli firma zezwala na użytkowanie komputerów prywatnych w firmowej sieci, zdalny dostęp do serwera przez pracowników lub jest ofiarą jakiegokolwiek zagrożenia cybernetycznego, serwery stają się podatne na ataki ransomware.

Sophos rozszerzył również Synchronized Security, dodając funkcję Sophos Security Heartbeat do Sophos Central Server Protection Advanced. Poprzez dodanie Security Heartbeat, administrator IT może wykorzystać Sophos XG Firewall do automatycznego izolowania zainfekowanych serwerów i punktów końcowych w celu łatwego identyfikowania i szybszego reagowania na źródła zagrożeń. Ochrona Sophos Central Server obejmuje również Malicious Traffic Detection, które monitoruje ruch na serwerach Command & Control,dodawanie zaufanych aplikacji do białej listy oraz zamykanie/zamrażanie systemu dzięki jednemu kliknięciu. Zabezpiecza to serwer i zapobiega uruchamianiu nieautoryzowanych aplikacji.

Produkty Sophos Server Protection z funkcjami CryptoGuard obejmują teraz Central Server Protection Advanced w chmurze Sophos Central i Sophos Server Protection Enterprise, zarządzanej tradycyjną konsolą.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag Sophostag ransomware
To warto przeczytać

fot. chenspec

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: