Sophos przejmuje SurfRight

15-12-2015, 17:54

Sophos, firma działająca w branży bezpieczeństwa i kontroli IT, ogłosiła przejęcie SurfRight, innowatora w ochronie urządzeń końcowych.

SurfRight z siedzibą w Holandii opracował pełen wachlarz technologii służący do zapobiegania, wykrywania i naprawiania ataków typu ‘zero-day exploit’ oraz innych, coraz bardziej wyrafinowanych technologicznie zagrożeń poprzez rozerwanie złośliwego oprogramowania.

SurfRight wykorzystuje technologię typu ‘anty-exploit’, która w czasie rzeczywistym wykrywa szkodliwe oprogramowanie oraz zapobiega jego manipulowaniu w pamięci urządzenia oraz innym nadużyciom, które umożliwiają uruchomienie złośliwego kodu. Kluczowym rozwiązaniem zapobiegającym zagrożeniom typu ‘exploit’ jest uruchomienie systemów obronnych już na wczesnym etapie ataku. Polega on na wzmocnieniu mechanizmów obronnych urządzeń końcowych i udzielaniu wsparcia w udaremnieniu przedarcia się złośliwym kodom do procesora i pamięci.

Oferta SurfRight zawiera również technologię antyszpiegowską oraz funkcje zwiększające ochronę przed atakami typu ‘ransomware’ jak np. CryptoLocker.

Sophos, przejmując SurfRight jeszcze bardziej ugruntuje swoją pozycję na rynku oraz wzmocni technologię stosowaną do ochrony urządzeń końcowych poprzez dodanie uzupełniających strategii obronnych, dostarczanych zarówno w urządzeniu, jak i w chmurze. Firma rozpoczęła już prace integracyjne produktów oferowanych przez SurfRight z linią własnych produktów zabezpieczających urządzenia końcowe. Po skonsolidowaniu tych produktów, Sophos udostępni nową technologię poprzez sieć 15000 partnerów globalnych, nabytych dzięki SurfRight.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag SurfRighttag Sophostag przejęcia
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: