Sony z nowym szefem działu bezpieczeństwa

06-09-2011, 16:48

Japoński gigant, kilka miesięcy po jednej z największych w historii serii ataków hakerskich, wymienia szefa zajmującego się bezpieczeństwem w firmie.

Sony zaprezentowało niedawno swój tablet, który jednak spotkał się z chłodnym przyjęciem ze strony pierwszych użytkowników. Teraz japoński producent chce także lepiej zabezpieczyć się przed ewentualnymi włamaniami.

>>Czytaj także: Sony Entertainment Network zgromadzi sieciowe usługi firmy w jednym miejscu

Sonda
Usługi Sony są już dobrze zabezpieczone?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Stanowisko szefa do spraw bezpieczeństwa informacji w Sony obejmie teraz Philip Reitinger, były pracownik Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych. Jak przyznał rzecznik prasowy firmy: Problemy związane z siecią na pewno wpłynęły na mianowanie Reitingera.

Przypomnijmy, że japoński producent konsol w ostatnich miesiącach zmagał się z prawdopodobnie największą falą włamań w historii. Cyberprzestępcy wykradli m.in. dane kilkuset tysięcy użytkowników PlayStation Network. Firma zapewnia, że od tego czasu jej infrastruktura znacznie się poprawiła, a obecnie stara się "podnieść poziom bezpieczeństwa jeszcze wyżej".

Reitinger na swoim koncie ma również pracę w Microsofcie, a jego obecność w firmie ma zatrzeć negatywne wrażenie spowodowane wieloma kompromitacjami giganta związanymi z bezpieczeństwem. Z drugiej strony, użytkownicy nie wydają się być obecnie negatywnie nastawieni do japońskiego producenta. Niedawno Sony chwaliło się nawet, że liczba klientów PlayStation Network jest największa w historii.

>>Czytaj także: Tablet Sony w ogniu krytyki


Źródło: Reuters
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031