Sony również chce zrewolucjonizować telewizję

11-11-2011, 11:29

Szef japońskiej korporacji zapewnił, że jest gotowy do konkurowania z Apple'em na rynku telewizyjnym.

- Prowadzimy obecnie ogromną ilość badań i dokładamy wszelkich możliwych starań, by zrewolucjonizować zestawy telewizyjne - powiedział Howard Stringer, dyrektor generalny Sony, w rozmowie z Wall Street Journal.

Czytaj także: Sony: Użytkownicy PSP kupią PlayStation Vita

Stringer przyznał, że obecnie oddział produkujący telewizory Sony generuje bardzo duże straty. Zapewnił jednak, że podobnie jak Apple, jego korporacja również nie zamierza rezygnować z tego ogromnego rynku w przyszłości. Jego zdaniem Steve Jobs "bez wątpienia" pracował nad zrewolucjonizowaniem telewizora, jednak "przejście na nową firmę telewizji" ma zająć dużo czasu.

- Spędziłem ostatnich pięć lat nad budowaniem platformy, więc mogę konkurować ze Steve'em Jobsem - powiedział Stringer. - Jest skończona i właśnie startuje. Szef Sony nie ujawnił na razie, na czym mają polegać rewelacje jego firmy związane z rynkiem telewizyjnym. 

Warto przypomnieć, że na razie wyniki finansowe japońskiego producenta sprzętów elektronicznych nie napawają optymizmem. Analitycy nie mają wątpliwości, że cały obecny rok fiskalny Sony zakończy z dużymi stratami. Na początku października rzecznik prasowy firmy przyznał, że nie ma żadnych powodów do optymizmu w związku z końcówką 2011 roku.

Czytaj także: Sony cały rok na minusie


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy