Sony PSN powróci do Japonii dopiero po testach

16-05-2011, 11:13

Choć usługa Sony powoli powraca do sieci, nie wszędzie użytkownicy mają powody do radości.

Jak informowaliśmy niedawno, Sony wcześniej, niż planowało, przywraca swoją usługę PlayStation Network. Firmie daleko jest jednak jeszcze od rozwiązania wynikłych w związku z włamaniem problemów.

>>Czytaj także: Otwieranie zamków telefonem z Lockitron (wideo)

Sonda
Sony w wystarczającym stopniu poprawiło swoje zabezpieczenia?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak niedawno w specjalnym wystąpieniu powiedział Kazuo Hirai z Sony: Usługi będą przywracane w fazach i mam zaszczyt ogłosić, że pierwsza z nich została uruchomiona dla większości regionów na świecie. Warto przy okazji zauważyć, że wciąż niektórzy użytkownicy donoszą o problemach z zabezpieczeniami popularnego producenta konsol.

Dostrzegły to z pewnością również władze Japonii, skąd wywodzi się Sony. Jak informuje Fox Business, rząd nie pozwolił firmie na ponowną aktywację swoich usług na terenie kraju. Japońscy politycy chcą przede wszystkim upewnić się, że do podobnych włamań nie dojdzie w najbliższej przyszłości.

W tym celu rząd chce jeszcze wykonać różnego rodzaju testy, które miałyby dowieść tego, że dane osobowe i numery kart kredytowych użytkowników są należycie zabezpieczone. Sony przychylnie podeszło do tej prośby i obecnie rozmawia z przedstawicielami rządu na temat szczegółów.

Przypomnijmy, że Sony już we wcześniejszym oświadczeniu zapewniało, iż dokonało modyfikacji w swoich systemach bezpieczeństwa. W związku z włamaniem użytkownicy dostaną także darmowy miesięczny dostęp do usług PlayStation Network oraz Qriocity. 

>>Czytaj także: Współtwórca MySpace chętnie by je odkupił


Źródło: Fox Business
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031