Sony przygotowuje tablet PlayStation?

17-02-2011, 13:05

Sony pracuje nad tabletem "S1", który otrzyma certyfikat PlayStation - takie informacje podaje Engadget, powołując się na własne źródła. Wcześniejsze plotki Engadget na temat "PlayStation Phone" potwierdziły się, więc są powody, by wierzyć tym najnowszym informacjom.

"PlayStation Phone", na temat którego plotkowano w ubiegłym roku, został wreszcie zaprezentowany na targach Mobile World Congress w Barcelonie. To pierwszy smartfon z Adnroidem dedykowany dla graczy. Już po jego premierze mówiono, że kolejnym krokiem Sony mógłby być tablet dla graczy.

Informacje o takim właśnie urządzeniu podał wczoraj Engadget, powołujący się na "zaufane i niezależne" źródła. Według ich informacji urządzenie jest znane w Sony pod nazwą kodową "S1". Ma być wyposażone w system Android Honeycomb, ekran 9,4'' o rozdzielczości 1280x800, procesor Nvidia Tegra 2, dwie kamery, porty USB i na podczerwień. 

>>> Czytaj: MWC 2011: "Playstation Phone" i inne nowości SE

Za stworzeniem urządzenia ma stać ekipa związana z marką VAIO. Tablet ma być zorientowany na Qriocity - usługę Sony udostępniającą treści (muzykę, gry, wideo) na żądanie. Możliwe, że tablet otrzyma przycisk dający szybki dostęp do Qriocity. Tablet będzie mógł służyć do sterowania telewizorami Bravia.

Urządzenie ma też otrzymać certyfikat PlayStation. Będzie dostarczane z grami firmowanymi przez PlayStation i może dawać dostęp do gier udostępnianych za pośrednictwem inicjatywy PlayStation Suite, aktualnie będącej w przygotowaniu przez Sony Ericsson Entertainment.

W Engadget znajdziemy prosty rysunek pokazujący ideę obudowy tabletu. Jej charakterystyczną cechą ma być "zawinięcie" podobne do zwiniętej strony czytanego czasopisma. Dzięki temu pisanie lub granie na tablecie opartym o biurko będzie wygodniejsze. "Zawinięcie" będzie również przenosiło środek ciężkości w stronę górnej krawędzi ekranu, dzięki czemu trzymanie urządzenia nawet jedną ręką ma być wygodne. Ułatwi też trzymanie tabletu pionowo.

Nowatorski element obudowy będzie wypełniała bateria, więc nie będzie mógł on pełnić roli zawieszki. Według Engadget urządzenie może pojawić się na rynku we wrześniu 2011 r. Więcej na ten temat w tekście pt. Exclusive: Sony 'S1' PlayStation tablet (updated).

>>> Czytaj: Facebook razem z HTC przygotowują społecznościowy telefon


Źródło: Engadget
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy