Sony Entertainment Network zgromadzi sieciowe usługi firmy w jednym miejscu

01-09-2011, 17:55

Japoński producent chce pod jednym szyldem zgromadzić swoje usługi sieciowe związane z grami oraz muzyką.

Sony zaprezentowało niedawno w Berlinie swój tablet, który jednak spotkał się z chłodną reakcją użytkowników wytykających mu przeciętne podzespoły oraz wysoką cenę. Firma zapowiedziała teraz nowości także w związku z usługami sieciowymi.

>>Czytaj także: Tablet Sony w ogniu krytyki

Sonda
Sony odpowiednio zabezpieczyło już swoje usługi?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Sony Entertainment Network (SEN) ma gromadzić witryny związane z muzyką, filmami, a także grami. Wśród nich znajdziemy zatem PlayStation Network, Video Unlimited oraz znane wcześniej jako Qriocity - Music Unlimited. O zmianach w PSN mówiło się już miesiąc temu, a firma chciała odświeżyć wizerunek usługi skompromitowanej wielokrotnie przez hakerów.

Kazuo Hirai odpowiedzialny w Sony za nowe produkty i usługi zapowiedział przy okazji, że SEN ma być w przyszłości zintegrowane z wieloma urządzeniami firmy. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do różnego rodzaju usług, wykorzystując konsolę, smartfon, telewizor, a być może także tablet. Jak powiedział Hirai: Celem jest przyśpieszenie integracji sprzętu, treści oraz sieci.

Japońska firma ogłosiła także, że w ramach SEN będzie oferowała również materiały pochodzące od partnerów, w tym takich, jak Netflix, Pandora, Picasa czy Hulu. Ze względu na ograniczenia prawne prawdopodobnie część z nich nie będzie jednak dostępna dla użytkowników z Polski.

>>Czytaj także: Eric Schmidt wciąż wieży w Google TV


Źródło: CNET
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031