Smartfonowe zombie na ulicach miast

09-07-2018, 16:18

Czy wiecie, co to jest „smombie”? To „smartphone zombie” – nowy miejski gatunek człowieka, pieszy bezrefleksyjnie wpatrzony w swój smartfon nawet w najbardziej ruchliwych punktach miasta. Na zjawisko próbują uczulić przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej, np. Tramwaje Warszawskie w kampanii pod hasłem „Odłóż smartfon i żyj!”.

Jeżdżąc autobusami w dużych miastach, ale też przejeżdżając przez mniejsze miejscowości, niejednokrotnie uczestniczę w gwałtownym hamowaniu i słucham niecenzuralnych wyrzekań kierowców, który w ostatniej chwili zatrzymują się, przepuszczając zagadaną nastolatkę, rozegranego trzydziestolatka czy nawet zasłuchaną mamę z wózkiem. Taki „Smartphone zombie” – pieszy pochłonięty swoimi smartfonami w takim stopniu, że naraża siebie i innych na wypadki drogowe – został bohaterem 10 kampanii społecznej Tramwajów Warszawskich „Bądźmy razem bezpieczni”. Od 20 czerwca prowadzone są działania edukacyjne, a na jesień zaplanowano warsztaty rowerowe i teatralne oraz spektakl edukacyjny Teatru Kamienica.

Dowiedz się więcej o smartfonowych zombie i innych zagrożeniach związanych z technologiami cyfrowymi w portalu rodzicwie.pl


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy