Slack vs. Teams - pojedynek komunikatorów

23-03-2018, 07:40

Slack zajmuje miejsce w czołówce narzędzi do komunikacji grupowej. Jednak wyrósł mu poważny konkurent, który ma szansę go zdetronizować. Microsoft Teams, bo o nim mowa, już wkrótce zastąpi Skype'a for Business, zapewniając współpracę sprawną jak nigdy dotąd.

Slack vs Teams

Organizacje coraz chętniej korzystają ze zintegrowanych narzędzi pozwalających na szybką i sprawną komunikację grupową. Tego typu rozwiązania powoli zastępują tradycyjną pocztę elektroniczną i komunikatory zarówno w małych czy średnich firmach, jak i wielkich korporacjach. Wszystko wskazuje na to, że bój o prymat w tym segmencie stoczą dwa produkty - Slack oraz Microsoft Teams. O ile pierwsze z wymienionych narzędzi istnieje na rynku od niespełna pięciu lat, produkt giganta z Redmond dopiero przeciera swój szlak na rynku.

 

Wszechstronny Teams

Teams pojawił się na rynku stosunkowo niedawno, ale już zdążył zyskać sporą popularność. Zdecydowało o tym kilka czynników, m.in. rozwój nowoczesnej komunikacji, zapotrzebowanie na zaawansowane narzędzia, wysokie oceny wystawiane produktowi przez użytkowników oraz fakt, że jest jednym z elementów wykorzystywanej w wielu firmach usługi Office 365. We wrześniu Microsoft poinformował, że komunikator zostanie następcą Skype'a for Business, rozszerzając jego możliwości o integrację z pozostałymi narzędziami Office 365 i jeszcze łatwiejszą komunikację grupową.

- Największą siłą Teams jest pełna integracja z narzędziami Office 365. Aplikacja uzupełnia listę możliwości usługi, dzięki czemu można w niej wyświetlać informacje np. z Worda, Excela, PowerPointa, SharePointa czy OneNote'a. Można również łatwo i szybko importować pliki z OneDrive. Widać, że pracując nad nią, jej twórcy kierowali się perspektywą użytkownika. Rozwiązanie umożliwia prowadzenie konwersacji indywidualnych oraz czatów grupowych, przesyłanie głosu i obrazu, wymianę dokumentów, planowane spotkań czy prowadzenie kalendarza. Współpraca odbywa się w czasie rzeczywistym, a wszystkie ważne dla zespołu ustalenia są w jednym miejscu – tłumaczy Konrad Nieboj, zajmujący się rozwiązaniami chmurowymi Microsoft w firmie Senetic. Teams jest jednym z elementów Office 365. Mogą z niego korzystać użytkownicy planów Business Essentials, Business Premium oraz Enterprise E1, E3 i E5, które są dostępne od 16 zł miesięcznie.

 

Elastyczny Slack 

Slack – podobnie jak Teams – wyróżnia prosta komunikacja i przyjazny interfejs. Usprawnia pracę zespołową, pozwalając na szybsze działanie. Użytkownicy mogą korzystać z wydzielonych kanałów tematycznych i komunikować się za pomocą czatów przypisanych do wybranych osób. Jego zaletą jest możliwość integracji z zewnętrznymi aplikacjami, które są pogrupowane w kilku kategoriach.

Narzędzie współpracuje m.in. z Google Drive czy Dropboxem. Jest dostępne w wersji bezpłatnej, w której zapewnia m.in. wykorzystanie maksymalnie 10 aplikacji i połączenia wideo 1:1. Użytkownicy mający większe wymagania mogą skorzystać z opcji „Standard” ($6.67 za miesiąc) lub „Plus” ($12,50 za miesiąc). Pierwsza z nich pozwala na nieograniczone możliwości wyszukiwania, udostępnia dowolną liczbę aplikacji, połączenia grupowe ze współdzieleniem ekranu, tworzenie kont dla gości i dzielenie kanałów. Druga oferuje ponadto m.in. dostępność na poziomie 99.99% oraz zaawansowane opcje administracyjne.

 

Co wybrać?

Wybór między Microsoft Teams a Slackiem nie jest prosty. Za pierwszym z nich z pewnością przemawia popularność rozwiązania Office 365, dzięki której wiele firm ma narzędzie u siebie. Bez dodatkowych opłat mogą korzystać z potężnego narzędzia do komunikacji, które jest zintegrowane z ich pozostałymi aplikacjami. Jednak Slack nie stoi na straconej pozycji – to solidny produkt z potencjałem, z którego nadal korzystają mniejsze organizacje.

 

***

Senetic oferuje najlepsze na rynku oprogramowanie i narzędzia do budowy infrastruktury sieciowej i serwerowej, koncentrując się na sprawdzonych, solidnych markach. Firma stawia na dynamiczny rozwój. Od 2009 roku nieustannie rozszerza obszar działania w branży IT.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag White-Magicktag Teamstag Slacktag Senetictag komunikatory
To warto przeczytać

fot. chenspec

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: