Skype przerabia wiadomości głosowe na tekst

04-03-2009, 09:24

Użytkownicy poczty głosowej Skype mogą teraz otrzymywać wiadomości głosowe od znajomych w postaci SMS-ów. Za konwersję do formatu tekstowego odpowiedzialna jest technologia SpinVox.

Użytkownik, który chce skorzystać z konwertowania wiadomości głosowych na tekst, musi zalogować się na stronie swojego konta Skype i podać numer komórki.

Przekształcenie każdej wiadomości poczty głosowej przez firmę SpinVox kosztuje 0,17 GBP (czyli 0,20 EUR lub 0,25 USD) plus koszty wysłania SMS-a po stawkach Skype. W przypadku każdej wiadomości poczty głosowej zostaną wysłane maksymalnie 3 wiadomości SMS.

W przypadku otrzymania bardzo długiej wiadomości poczty głosowej przekształcona zostanie jej część, która zmieści się w trzech oddzielnych wiadomościach tekstowych. Na końcu takiej wiadomości widoczny będzie ciąg "...". W takim wypadku wystarczy zalogować się do Skype, aby odsłuchać pełną wiadomość poczty głosowej.

Jeżeli firma SpinVox nie będzie mogła przekształcić wiadomości poczty głosowej na tekst, wciąż będzie naliczana opłata w wysokości 0,17 GBP. Wszystkie płatności będą realizowane przy użyciu doładowania konta Skype.

Obecnie firma SpinVox przekształca wiadomości w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim i niemieckim. Skype nie podał, czy planowane jest uruchomienie wsparcia dla kolejnych języków.

Użytkownicy usługi mogą ustawić limity konwertowanych wiadomości otrzymywanych dziennie. Jeśli limit zostanie przekroczony, Skype wyśle SMS z informacją o zalegających wiadomościach. Można też ograniczyć otrzymywanie konwertowanych wiadomości do osób z listy kontaktów.

Nowa usługa jest o tyle ciekawa, że czyni Skype jeszcze bardziej mobilnym. Wystarczy zwykły telefon komórkowy, aby otrzymywać te wiadomości od znajomych, których wysłuchanie wcześniej wymagało logowania się do Skype.


Następny artykuł » zamknij

Taniej na komórki w IPcall

  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy