Skype: Nauczyciele wszystkich krajów łączcie się

01-04-2011, 13:03

Skype uruchomił stronę, która pozwala nauczycielom na szybkie kontaktowanie się w celu nawiązania współpracy. Wydaje się ona szczególnie przydatna do takich zadań edukacyjnych, jak nauczanie języków i wymiana kulturowa.

Nowy serwis Skype dla nauczycieli nosi nazwę Skype in the classroom. Idea jest prosta - połączyć nauczycieli z całego świata, którzy już korzystają ze Skype. Serwis umożliwia stworzenie profilu nauczyciela i projektów. Można też publikować w nim swoje "zasoby", czyli teksty, materiały graficzne itd.

Stworzenie profilu nauczyciela wymaga podania danych logowania Skype. Potem trzeba dodać takie dane, jak awatar, informacje o kraju, języku, preferowanych przedmiotach itd. Po stworzeniu profilu można zacząć tworzyć projekty. Do każdego projektu można zaprosić uczniów, nauczycieli albo gościnnych mówców. Można wskazać język projektu, grupę wiekową i tematykę.

>>> Czytaj: Skype wkrótce z reklamami

Oczywiście można ograniczyć się do przeglądania serwisu, aby znaleźć nauczycieli i dodać ich do swoich kontaktów Skype. Można też znaleźć projekty, w których chciałoby się wziąć udział. W chwili obecnej w serwisie znajduje się 7225 nauczycieli oraz 186 projektów.

Zaletą Skype in the classroom jest międzynarodowy charakter. Oczywiście można znaleźć projekty z sąsiedztwa, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby nawiązać współpracę z osobą z innego kraju czy kontynentu. Przykładowo nauczyciel angielskiego może poprosić Amerykanina lub Anglika o udział w lekcjach języka angielskiego dla Polaków. Otwierają się też ciekawe możliwości przed osobami realizującymi projekty dotyczące innych kultur. Jeśli internet ma służyć edukacji, to jedną z większych korzyści jest właśnie możliwość łączenia ludzi z całego świata. Skype trafił w sedno.

Poniżej film prezentujący nowy serwis:

How to create a profile and find a teacher from Skype in the classroom on Vimeo.

>>> Czytaj: Skype ma problemy we Francji, gdyż... nie utrzymuje budek telefonicznych


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy