Skynet nadchodzi: Roboty będą miały swój własny internet

11-02-2011, 20:39

Roboty coraz bardziej przypominają w budowie ludzi i choć daleko im jeszcze do żyjących stworzeń, będą miały swoją globalną sieć.

Roboty mogą już bez problemu tańczyć, jednak czym jest taka czynność w porównaniu z możliwością ciągłego przesiadywania w internecie?

>>Czytaj także: Roboty ożywają nocą, czyli Noc Robotów w Warszawie

Sonda
Roboty kiedyś zbuntują się przeciwko ludzkości?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Roboty mają przy nas tę przewagę, że by surfować w sieci, nie potrzebują nawet komputera. Do tej pory mają one jednak do dyspozycji tylko sieć stworzoną z myślą o ludziach, która - co tu ukrywać - jest dla nich na razie zbyt skomplikowana.

Przedsięwzięcie RoboEarth ma taką sytuację zmienić. Twórcy biorą sobie do serca maksymę "doświadczenie jest najlepszym nauczycielem" i w myśl niej zamierzają stworzyć internet dostosowany do robotów, w którym mogłyby się one wymieniać informacjami i odkrywać nieznane.

RoboEarth - internet dla robotów
fot. - RoboEarth - internet dla robotów
Powstanie zatem coś na wzór Wikipedii dla robotów, które dzięki wspólnej bazie mogłyby działać wspólnie i jeszcze efektywniej wykonywać powierzone im działania. Doktor Waibel stojący za projektem ma nadzieję, że dojdzie do standaryzacji tego typu rozwiązania i "internet" dla robotów rozrośnie się, podobnie jak ten dla śmiertelników.

Pozostaje tylko pytanie, co w momencie, gdy roboty zdecydują się zbuntować przeciwko ludziom?

>>Czytaj także: PKP oszukuje roboty wyszukiwarek


Źródło: PCWorld
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930