Skuteczne leczenie uzależnień - jak i gdzie szukać pomocy?

06-08-2020, 06:18

Alkohol rujnuje twoje relacje z najbliższymi? Nie możesz zasnąć dopóki nie sięgniesz po określony specyfik? A może zauważyłeś, że żadna weekendowa impreza nie może obyć się bez dopalaczy lub narkotyków? To znaki, że używki przejmują kontrolę nad twoim życiem. Dowiedz się, gdzie szukać pomocy zanim będzie za późno.

Osobom uzależnionym trudno jest zrozumieć, że mają problem z używkami. To nie dziwi, bo wiele z nich alkohol, lek czy dopalacze traktuje jako skuteczny sposób na oderwanie się od rzeczywistości. Tymczasem jest to złudne i prędzej czy później może skończyć się tragicznie – utratą zdrowia, a nawet życia.

Sięganie po używki, takie jak dopalacze, to często próba ucieczki przed problemami, ale nierzadko również zwykła ciekawość i chęć spróbowania czegoś nowego, mocniejszego i dającego „kopa”. Niestety mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że odtruwanie po dopalaczach bywa bardzo nieprzyjemne – co gorsze, nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty.

tabletki

Kiedy skorzystać z pomocy?

Potrzebujesz pomocy specjalistów od uzależnień jeśli na przykład: nie masz dnia bez piwa czy mocniejszego trunku, brak danego leku w domu doprowadza cię do furii, albo nie potrafisz odmówić odurzającej używki podczas weekendowej imprezy. To pierwsze symptomy, które świadczą o problemie i warto już na tym etapie zgłosić się po pomoc, albo przynajmniej skonsultować swój problem.

Jeżeli to nie ty, lecz ktoś z twojego najbliższego otoczenia ma problem, to znaczy coraz częściej sięga po alkohol, leki czy dopalacze, warto z taką osobą porozmawiać. Jedna rozmowa może nie przynieść oczekiwanych efektów, ale stopniowe i cierpliwe tłumaczenie sprawi, że dana osoba zastanowi się, czy faktycznie nie radzi sobie z używkami.

Detoks po dopalaczach, alkoholu czy lekach – dlaczego warto przeprowadzić?

Detoks ma na celu usunąć z organizmu, w bezpieczny i kontrolowany sposób, wszystkie groźne toksyny, które wytworzyły się wskutek działania danej używki. Odtruwanie będzie się nieco różnić w zależności od rodzaju użytej substancji psychoaktywnej, jej ilości, czy czasu zażywania.

Przeprowadzanie detoksu musi odbywać się pod nadzorem specjalistów, bowiem każdy organizm może zareagować inaczej. Osoba poddawana odtruwaniu może mieć omamy, stany depresyjne i lękowe, duszności oraz niekontrolowane wymioty. Warto również wiedzieć, że po przyjęciu dopalaczy osoba może być zagrożona ryzykiem zawału czy śpiączki. Dlatego superdetoks powinien być wykonywany jedynie pod kontrolą specjalistów, którzy będą na bieżąco monitorować stan zdrowia.

Prawidłowo przeprowadzone odtruwanie organizmu pozwoli pacjentowi wrócić do pełni sił, a także rozpocząć skuteczną walkę z nałogiem.

 


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag uzależnieniatag nolstag detoks
To warto przeczytać


fot. Symetria
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Grudzień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: